İktidara 'Leylek' göndermesi!

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile dikkatleri üzerine çekti. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
İktidara 'Leylek' göndermesi!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Zafer Partisi Kayseri İl Başkanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile dikkatleri üzerine çekti. Görüntülerde leyleğin yavrusunu yuvadan attığı görülüyor. Parti yaptığı paylaşım ile 'leyleğin yuvadan attığı yavru deyimi'ni hatırlatarak, "Akp iktidarı sığınmacılarını yaşatmak için yuvadan Türk gençlerini atıyor" dedi. Deyimin anlamı ise: "Yakınlarından ilgi görmeyen, çevresinin uzaklaştırdığı kimse."

Parti yaptığı videolu paylaşımda bir de açıklamaya yer verdi. Yapılan yazılı açıklamada il başkanlığı: "Yiyecek kıtlığı olduğunda Leylekler, tüm yavrular açlıktan ölmesin diye yavrulardan birini yuvadan atar ve diğer yavruların hayatta kalma olasılığını yükseltir. Türkiye'de de durum buna benziyor, sığınmacılar yüzünden su ve gıda sıkıntısı çekmek üzereyiz ama Akp iktidarı sığınmacılarını yaşatmak için yuvadan Türk gençlerini atıyor." ifadelerine yer verdi. O partiden iktidara 'Leylek' göndermesi!