Hüseyin Per: Sevinçle karşıladık, inşallah takipçisi olur...

Çelik’in “Devlet hastanesi Tıp Fakültesi olsun” çağrısına, Kayseri Tabip Odası Başkanı Hüseyin Per’den destek...

09:06:00 | 2018-12-28

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in, “Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanın Nuh Naci Yazgan Tıp Fakültesi olması için hep birlikte çalışalım” çağrısına Tabip Odası’ndan destek geldi. Oda Başkanı Hüseyin Per,  bu teklifi sevinçle karşıladıklarını söyledi.

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik,  Hayırseverler İbrahim ve Bekir Özbıyık tarafından Nuh Naci Yazgan Üniversitesi’ne yaptırılacak olan Tıp Fakültesi binasının protokol töreninde dikkat çeken bir çıkış yaptı. Çelik, törende  “Devlet Hastanesi’nin bulunduğu alanın Nuh Naci Yazgan Tıp Fakültesi olması için hep birlikte çalışalım” çağrısı yaptı.

 

Çleik’in bu yöndeki çağrısı destek buldu. Tabip Odası Başkanı Hüseyin Per, çağrıyı sevinçle karşıladıklarını açıkladı.

Per, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı, "Şehir Hastanesine taşınan Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yerine Nuh Naci Yazgan Üniversitesinin Tıp Fakültesi Hastanesinin yerleşkesinin düşünülmesinin sevinçle karşılamış bulunmaktayız. Kayseri Nüfus itibarıyla 8 Milyon nüfusa hitap eden bunun yanında yurt dışından da çok sayıda olmasa da hasta kabul eden bir şehirdir. Bölgenin merkezinde böyle bir mükemmeliyet merkezi düşünülmesi kaliteyi de artıracaktır. Bu öneride bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik'e de gündeme getirdiği için teşekkür ediyorum. Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesinin büyük kısmının  Şehir Hastanesi olarak Erkilet’e taşınmasından sonra özellikle Şehrin merkezinde ki bazı branşlarda eksiklik belirgin olarak gözlenmektedir. Yoğun Bakım ve Acil hizmetlerinde bu eksiklik belirgin olarak görülmektedir. Konuyu gündeme getiren Çelik başkan inşallah bu işin takipçisi olur. Şehrimizin Sağlık seviyesini daha da artıracağına inandığımız Nuh Naci Yazgan Tıp Fakültesinin açılışını da dört gözle beklerken hayırseverlerimize de teşekkür ediyoruz.” (Haber Merkezi)

 

 
ETİKET :   Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Çelik’in “Devlet Hastanesi Nuh Naci Yazgan Tıp Fakültesi çağrı Tabip Odası destek Oda Başkanı Hüseyin Per

Tümü