Hobi Bahçeleri ile ilgili dikkat çeken gelişme: Feshedilecek

Kayseri'de geçtiğimiz günlerde yapılan kura sonucu Hobi Bahçesi sahipleri belli olmuştu. Hobi Bahçesi çıkan vatandaşlar için belediyeden dikkat çeken bir uyarı geldi. Eğer bunu yapmazsınız sözleşmeniz feshedilebilecek. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Hobi Bahçeleri ile ilgili dikkat çeken gelişme: Feshedilecek
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı Hobi Bahçesi’nde kura çekimi heyecanı geçtiğimiz günlerde tamamlandı. listenin kesin hali 6 Mayıs Pazartesi günü belediyenin internet sayfasından yayınlandı. 

Hobi Bahçeleri ile ilgili dikkat çeken gelişme: Feshedilecek

Ne yapmayanlar feshedilecek?

Hobi Bahçesi çıkan vatandaşlara belediyeden dikkat çeken bir uyarı geldi. Belediye tarafından 14 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar sözleşme yapmayanların yerine sıradaki hak eden katılımcı davet edileceği bildirildi. 27 Mayıs mesai bitimine kadar ise katılım ücretinin üçte birinin ödenmesi istenirken yatırmayanların sözleşmelerinin feshedilerek bahçenin boşaltılacağı aktarıldı. 

Belediyeden yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı;
“7 Mayıs Salı gününden itibaren mevcut kullanıcı olup da asil listede bulunanlar ile Şeker 1. ve 2. kısım ile Selçuklu Hobi bahçesinde yeni yapılan bahçelerden 187 numara dahil 569 numaraya kadar asil listede adı bulunanlar, ek hizmet binasındaki Hobi bahçeleri Şube Müdürlüğüne, 14 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar sözleşme imzalamak üzere şahsen ikametgâh ve adli sicil belgesi ile geleceklerdir. Engelli olup da fiziki olarak müracaat yapamayacak durumda olanların sözleşmesi vasi belgesi olması şartıyla vasisi tarafından yapılacaktır.14 Mayıs Salı günü mesai bitimine kadar sözleşme yapmayanların yerine sıradaki hak eden katılımcı davet edilecektir. 27 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar katılım ücretinin 1/3 ü olan 1667 TL’yi (şehit yakını, gazi ve engelliler 834 TL’yi ) online olarak veya Belediyemiz veznesine yatırılacaktır (Toplam ücret 5000 TL’dir), yatırmayanların sözleşmeleri fesih edilerek bahçe boşaltılacaktır.
Kuraya ilk defa katılıp da asil listede Altınoluk, Karpuzatan, Cırgalan,  Beştepeler ve Selçuklu (01-186 arası) Hobi bahçelerinden kurada çıkanların sözleşmeleri 30 Kasım 2024 tarihinden sonra idarece verilecek tarihler arasında yapılacaktır. Bu tarihe kadar ücret yatırmaları veya sözleşme yapmaları gerekmemektedir.

Daha önce kamuoyuna duyurulduğu gibi kurada çıkan isim haricinde, başka bir şahıs Hobi bahçesini kesinlikle kullanamayacaktır. Resmi veya gayri resmi hiçbir gerekçe ile bahçe devredilemez aksi durum tespitinde bahçe kullanım hakkı iptal edilerek yatırdıkları ücret gelir olarak kaydedilecektir.

Kurada adına bahçe çıkmayan mevcut kullanıcılar

30.04.2024 tarihinde gerçekleştirilen kura çekimi sonucu listelerde ismi bulunmayan mevcut kullanıcılar, 30 Kasım 2024 tarihinde kadar kullanacaklardır. 30 Kasıma kadar devam etmek isteyenler 27 Mayıs Pazartesi günü mesai bitimine kadar katılım ücretinin 1/3 ü olan 1667 TL’yi (şehit yakını, gazi ve engelliler 834 TL yi ) online olarak veya Belediyemiz veznesine yatırmaları gerekmektedir (Toplam ücret 5000 TL dir), yatırmayanların sözleşmeleri fesih edilerek Hobi bahçesi boşaltılacaktır.     
Mevcut kullanıcıların daha önce yapmış oldukları sözleşmeler geçerlidir.
Kullanmaya devam edecek olanlar; Bahçe sorumlularına isim, iletişim bilgileri ve kullandıkları bahçenin numaralarını yazdırarak kayıtlarını güncelleyeceklerdir.  
Bahçeyi kullanmak istemeyen mevcut kullanıcılar Belediyemize dilekçe ile başvurarak kullanım haklarından feragat edebilirler.”
 

Hobi Bahçeleri ile ilgili dikkat çeken gelişme: Feshedilecek