Hayvan üreticisinin beklediği açıklama!

Kayserili hayvan üreticilerinin de merak ile beklediği açıklama Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan geldi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Hayvan üreticisinin beklediği açıklama!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’deki hayvan üreticilerinde kafasına karıştıran bazı basın yayın kuruluşlarından ‘Özel sektöre kesimlik hayvan ve karkas et ithalatı için izin verildiği’ ile ilgili haberlere açıklama Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan geldi.Hayvan üreticisinin beklediği açıklama!Bakanlıktan yapılan açıklamada, özel sektöre kesimlik hayvan ithalatı izni verileceğine dair çalışma yapıldığı şeklinde yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanarak; “Kırmızı et piyasasının düzenlenmesi ve fiyatlarda denge sağlanması görevi sadece Et ve Süt Kurumuna verilmiştir.” 
Tarım ve Orman Bakanlığının konu ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde; “Bazı basın ve yayın kuruluşlarında, Bakanlığımızca özel sektöre kesimlik hayvan ithalatı izni verileceğine dair çalışma yapıldığı şeklinde yer alan haberler gerçeği yansıtmamaktadır. 
Mevzuatımıza göre kırmızı et piyasasının düzenlenmesi ve fiyatlarda denge sağlanması görevi sadece Et ve Süt Kurumuna verilmiştir. 
Üretici maliyetleri ve tüketici memnuniyeti temelinde gerek görülen hallerde regülasyon faaliyeti Et ve Süt Kurumu tarafından sürdürülecek olup, özel sektöre kesimlik hayvan ve karkas et ithalatı için izin verilmesi söz konusu değildir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”