Hayırseverler yine iş başında! Bir temel daha atıldı...

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ile hayırsever işbirliği ile yapılacak Şevki Eren Albayrak Camii, Şevki-Nurver Albayrak Kuran Kursu ve Lojman'ın temel atma törenine katıldı.

Hayırseverler yine iş başında! Bir temel daha atıldı...
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi ile hayırsever işbirliği ile yapılacak Şevki Eren Albayrak Camii, Şevki-Nurver Albayrak Kuran Kursu ve Lojman’ın temel atma törenine katıldı.

Geçtiğimiz Kasım ayında Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve hayırsever işbirliği ile Melikgazi ilçesi Konaklar Mahallesi’ne Şevki Eren Albayrak Camii ile aynı parsel üzerinde yapılacak Şevki-Nurver Albayrak Kuran Kursu ve Lojman yapımı için protokol imzalanmıştı. İşbirliği protokolü çerçevesinde caminin temel atma töreni gerçekleştirildi. Törene Başkan Büyükkılıç’ın yanı sıra Hayırsever Şevki Albayrak, Melikgazi İlçe Müftüsü Ahat Taşçı, Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman, Etüt ve Projeler Daire Başkanı Ahmet Şeref Bahçecioğlu katıldı.

Temel atma töreninde açıklama yapan Başkan Büyükkılıç, caminin hayırsever iş insanı Şevki Albayrak’ın vefat eden torunu Şevki Eren Albayrak adına yapılacağını ifade ederek, “Hayırlı bir eserin temel atma merasiminde bulunuyoruz. 750 kişinin ibadet yapabileceği, 500 metrekare büyüklüğünde şehrimize hayırlı uğurlu olsun. Kayseri denilince hayırseverleriyle meşhur olan şehir akla gelir. İşte o halkaya her zamanki gönül huzuruyla bu işlerin yanında yer alan değerli büyüğümüz Şevki ağabeyimizin ve kıymetli ailelerinin katılıyor olması bizleri memnun etmiştir” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, cami inşaatının kazasız belasız tamamlanmasını temenni etti. Cami inşaatının temeli dualar eşliğinde atılırken, özel proje uygulanarak 5 milyon Türk lirası muhammen bedel ile yapılacak proje, 18 ay içerisinde tamamlandıktan sonra kullanım için Kayseri Müftülüğü’ne teslim edilecek. İnşaat alanı 545 metrekare olacak cami 750 kişi kapasiteli olup, proje içerisinde Kuran Kursu, İmam Evi ve lavabo da yer alacak.