Havanın kalitesi daha da artırılacak!

Talas İlçesinin hava kalitesinin daha da artırmak için çalışmalar yapılacak. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

Havanın kalitesi daha da artırılacak!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Erozyon Kontrolü Daire Başkanı Kenan İnce, Hava Yönetimi Daire Başkanı İrde Çetintürk Gürtepe ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkilileri Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın'ı ziyaret etti.

Havanın kalitesi daha da artırılacak!
Talas Belediyesini ziyaret eden heyet, Talas Millet Bahçesindeki incelemeler sonrasında endemik bitkiler ile karbon yutak alanları oluşturarak hava kalitesini daha da artırmak için çalışmalar yapılacağını açıklandı.
Talas Belediyesi konu ile alakalı yaptığı açıklama şu şekilde; “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Erozyon Kontrolü Daire Başkanı Kenan İnce, Hava Yönetimi Daire Başkanı İrde Çetintürk Gürtepe ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü yetkilileriyle önce belediyemizde görüştük sonra da ‘Talas Millet Bahçesinde’ incelemelerde bulunduk. Endemik bitkiler ile karbon yutak alanlarının oluşturulması sayesinde ilçemizin hava kalitesi daha da artacak.”