'Haseki modeli' Türkiye geneline yayılıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi'ni basın mensuplarına tanıtırken Haseki modelinden bahsetti… Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde…

'Haseki modeli' Türkiye geneline yayılıyor

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç basın mensuplarına Recep Tayyip Erdoğan Millet Bahçesi’ni araçla gezdirerek tanıttı.
1 milyon 260 bin metrekare alanı ile Türkiye’nin en büyük millet bahçelerinden biri olan parkı araçtaki mikrofonla basın mensuplarına anlatan Başkan Büyükkılıç, aracın kaldırımsın bir yükseklikten geçerken Çevre, Şehircilik ve İklim Bakanlığı’nın parkta yer alan kaldırımların 15 cm olması gerektiğini belirttiği ve süreci kendilerinin daha önce Bakan Özhaseki’den dolayı başlattıklarını söyledi. 

'Haseki modeli' Türkiye geneline yayılıyor

Kayseri’deki kaldırımların boyunun da 15 cm kadar düşürüldüğünün altına çizen Başkan Büyükkılıç, “Haseki Bakanımızın bir bakıma Kayseri modeli, Haseki modeli dediği kültürümüzü yasalaştırıyor ve Türkiye geneline yaydığını böylece paylaşmış olalım” dedi.

Konuyla ilgili Başkan Büyükkılıç şunları söyledi; “Çevre Şehircilik Bakanlığımız ‘on beş santim olacak kaldırımlar’ dedi de biz süreci daha önceden başlatmıştık. Dolayısıyla Haseki Bakanımızın bir bakıma Kayseri modeli, Haseki modeli dediği kültürümüzü yasalaştırıyor ve Türkiye geneline yaydığını böylece paylaşmış olalım. Geçmişi eleştirme bağlamında değil de ben hatırlıyorum. NATO Caddesi'nde altmış yetmiş santim yüksekliğinde kaldırımlar. Şükrü Hoca'mın geldiğinde ilk işi onları insani konuma getirme diye nitelendirdiği boyuta eriştirmek olmuştur. Kulaklar çınlasın” dedi.