Güney Afrikalılar, Soğanlı'ya hayran kaldı!

Soğanlı Vadisi sadece Kayserili vatandaşların değil yurt içi ve yurt dışından gelen yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde...

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Güney Afrikalılar, Soğanlı'ya hayran kaldı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Soğanlı Vadisi sadece Kayserili vatandaşların değil yurt içi ve yurt dışından gelen yerli ve yabancı turistlerin de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Soğanlı vadisi Kayseri ili Yeşilhisar ilçesinde bulunan ve Kayserinin fazlaca turist çeken bölgelerinden biri olarak biliniyor. Soğanlı vadisine giden vatandaşlar buradan havalanan sıcak hava balonlarına binerek göğe yükselip eşsiz Soğanlı manzarasının tadını çıkarabiliyor. Soğanlı, Kapadokya bölgesinin de giriş kapısı olarak biliniyor. Soğanlı Vadisi Kayseri merkeze 82 km uzaklıkta bulunuyor.Güney Afrikalılar, Soğanlı'ya hayran kaldı!Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Soğanlı Vadisinin tanıtımı ve Kayseri ekonomisine kazandırılması için Soğanlı Vadisinin tanıtımını bizzat üstlendi ve bölgeye ilgi çekmek için çalışmalar yaptı. 

Geçtiğimiz haftalarda yaptığı Soğanlı Vadisi paylaşımı sonrası bölge halkından olumlu geri dönüşler olmuş ve Soğanlı'ya çokça turist geldiği konusunda haberler yayılmıştı. Bir haber de bugün geldi. Vali Çiçek sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile Soğanlı Vadisine gelen Güney Afrikalı turistlerin mutluluğunu gözler önüne serdi.Güney Afrikalılar, Soğanlı'ya hayran kaldı!Vali Çiçek yaptığı yazılı açıklamada ise şu ifadelere yer verdi: "Soğanlı bildiğiniz gibi…Dünyanın dört bir tarafından gelen konuklarıyla Kayseri’miz ve ülkemiz turizminin yeni adresi…Bu sabahta Güney Afrika’dan gelen misafirlerimiz Soğanlı Vadisi’nin büyüleyici manzarasına hayran kaldı...Çoşkularına bakılırsa gayet memnunlar."Güney Afrikalılar, Soğanlı'ya hayran kaldı!