GÖRDÜM, BİTİRECEĞİZ!

Talas’taki altyapı sorununa çözüm aranıyor. Başkan Yalçın:

17:06:12 | 2019-06-24

Talas Mevlana Mahallesi’nde her yağmur sonraki ortaya çıkan tabloya belediyenin el atacağı ifade edildi. Yağmur sonrası çöken ve hizmet veremeyen altyapı sonrası vatandaşlar, “evlerimize dahi giremiyoruz” isyanının ardından açıklama yapan Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, “Burayı ben de gördüm. Projelendirdik. Bu yaz çalışma başlatıp, bitireceğiz” dedi.

 

Kayseri, geçtiğimiz hafta etkili olan şiddetli yağmurla birlikte adeta taşkınlara, göletlere ve sele teslim oldu. Altyapı birçok noktada adeta çöktü. Yollar, kaldırımlar, binalar, iş yerleri sular altında kaldı. Duvarlar çöktü, maddi hasar meydana geldi. Yağmurun hayatı felç ettiği bazı bölgelerde de vatandaşlar, haber merkezimize çektikleri görüntüleri ve fotoğrafları ulaştırarak, tabloyu gündeme getirmemizi talep etti. İşte bu yerlerden biri de Talas Mevlana Mahallesi oldu. Burada oluşan göletler nedeniyle oturdukları apartmanlara bile giremediklerinden yana dert yanan vatandaşlar, sorunlarının çözülmesini istedi. “Artık her yağmur yağdığında bu sorunu yaşamak istemiyoruz” diyen vatandaşlar, belediye yetkililerini göreve davet etti.  Çevrede oturan bir vatandaş da, “Her yağmur yağdığında durum bu şekilde. Binaya giriş, çıkışlar iptal, Bu altyapı sorununun çözülmesini istiyoruz.”  ifadelerini kullandı.

YALÇIN: KASKİ İLE BERABER PROJELENDİRDİK

Vatandaşlardan gelen tepkilerin ardından durumu ilettiğimiz Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, ortaya çıkan tablodan haberdar olduğunu ve kendisinin de bölgeyi gidip, incelediğini belirtti. Gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Osman Çiftci’ye açıklama yapan  Başkan Mustafa Yalçın, “Geçtiğimiz yağmurda bende burayı gidip, yerinde gördüm. KASKİ ile beraber projelendirdik. Bu yaz inşaatı başlatıp, sorunu bitireceğiz.”  ifadelerini kullandı. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri Talas Belediyesi Mustafa Yalçın

Tümü