Gök gürültülü sağanak yağışa dikkat!

Kayseri'de bugün hava nasıl olacak? Hava durumuna ait detayları Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü yayımladı. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Gök gürültülü sağanak yağışa dikkat!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'de ilkbahar  mevsmine girdiğimiz nisan ayında hava sıcaklığının mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye başladı. Meteorolojiden alınan verilere göre bugün sabah ve gece saatlerinde parçalı ve az bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.geçeceği tahmin ediliyor.

Sabah ve akşam saatlerde serinliğin iyice kendini hissettirdiği bugünlerde işte ilimizde beklenen hava durumu; Kayseri Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan bilgilere göre; Kayseri'de en yüksek sıcaklık 26 derece, en düşük sıcaklık ise 9 derece olacak.

Bölge genelinin  parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklığı mevsim normalleri üzerinde seyredeceği ön görülüyor. Rüzgar güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, öğle saatlerinden sonra kuvvetli yer yer fırtına şeklinde (60-90 km/sa) eseceği bekleniyor.

Kuvvetli Rüzgar Uyarısı:  Rüzgarın; öğle saatlerinden sonra yer yer kuvettli (60-90 km/sa) eseceği beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (Çatı uçması - Ulaşımda aksamalar -Ağaç veya direklerin devrilmesi - Soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeleri vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Gök gürültülü sağanak yağışa dikkat!