Genç nöbette!

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Yargıtay 3. Dairesi'nin tartışılan Can Atalay kararının ardından başlattığı nöbet sürüyor. CHP'nin bugünkü nöbetçilerinden biri de Kayseri Milletvekili Aşkın Genç oldu. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Genç nöbette!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yargıtay 3. Ceza Dairesi, Can Atalay’a 'hak ihlali' kararı veren AYM kararını yok sayması ve AYM üyeleri hakkında suç duyurusunda bulunması Türkiye’de yeni bir tartışmanın fitilini ateşlerken, CHP de konuyu “yargı darbesi” olarak değerlendirerek, TBMM Genel Kurulu’nda adalet nöbeti tutmaya başladı. 
Bugün Adalet Nöbeti 5’inci gününe girdi. Adalet Nöbeti’nin 5’inci gününde nöbet tutan milletvekillerinden biri de CHP Kayseri Milletvekili Aşkın Genç oldu. Genç ile birlikte TBMM Genel Kurulunda nöbet tutan CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, “CHP Grubu olarak, Yargıtay’ın Anayasa Mahkemesi kararına ilişkin TBMM Genel Kurulu'nda başlattığımız Adalet Nöbetimizin 5. günündeyiz. Meclisi terk etmiyor, Anayasamıza sahip çıkıyoruz...” ifadeleriyle Adalet Nöbeti'nin 5'inci gününü takipçileriyle paylaştı.