Genç: Hukuk garabeti

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Yargıtay 3. Dairesi'nin Can Atalay kararına tepki göstererek, olayı hukuk garabeti olarak yorumladı.Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Genç: Hukuk garabeti
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yargıtay 3. Dairesi’nin Milletvekili, Hatay’dan milletvekili seçilen Can Atalay ile ilgili kararının yankıları sürüyor.

Genç: Hukuk garabeti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç de TBMM’de karara tepki göstererek, “Ülke tarihimizin en büyük hukuk skandallarından birine şahitlik ettik. Yargıtay 3. Dairesi Milletvekili Can Atalay hakkında verilen hak ihlali kararını tanımayarak bir hukuk garabetine imza atmıştır. Bununla da yetinmemiş kararı alan Anayasa Mahkemesi üyeleri hakkında da suç duyurusunda bulunmuştur. Gruplaşan, taraflaşan yargı adalet dağıtmıyor demektir. Yargı mensuplarının tek tarafı vardır, o da adalettir ancak görünen yargının adalet değil adaletsizlik dağıttığıdır. Ortada bir milletvekilini hürriyetinden yoksun bırakma suçu varken bu tüm bunların üzerine bir de yargı üyelerindeki çatışmanın alenen ortaya çıktığı ve yargıda belli başlı siyasi odaklara bağlılık gözler önüne serilmiştir. 
Bugün Meclisimize çok büyük bir görev düşüyor, tüm milletvekilleri olarak demokrasinin ve adaletin tarafı olmak zorundayız.” diye konuştu. 
Yaşananları “yargı darbesi” olarak nitelendiren CHP, Meclis Genel Kurulu’nda “adalet nöbeti” başlattı. Nöbete katılan Genç, gelişmeleri, “Yargıtay 3. Ceza Dairesi’nin hukukun üstünlüğünü ayaklar altına alarak Anayasa Mahkemesi’ni yok sayan kararı üzerine Cumhuriyet Halk Partisi olarak TBMM’de Adalet Nöbeti’ndeyiz. Yargıyı güç savaşının öznesi haline getirenler, bir gün adalet terazisine mutlaka ihtiyaç duyacak. Adalet için, Can Atalay için nöbetteyiz!” mesajıyla takipçileriyle paylaştı.