Flaş! Hazine ve Maliye Bakanı değişti

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan'ın 'Görevden Affını' talebi sonucu yerine Nureddin Nebati'nin atandığı Resmî Gazete'de yayınlandı.

Flaş! Hazine ve Maliye Bakanı değişti
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Lütfü Elvan'ın istifası İYİ Partili Milletvekili Merkez Bankası eski Başkanı Durmuş Yılmaz tarafından gündeme getirilmişti.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfü Elvan’ın “Görevden Affını” talebi sonucu yerine Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati’nin atandığı Bakan olarak atandığı Resmî Gazete’de yayınlandı.

NUREDDİN NEBATİ KİMDİR?

Siyaset Bilimi Uzmanı; İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsünde Uluslararası İlişkiler alanında yaptı. 

Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi alanında Doktora unvanını aldı. 

Farklı Üniversitelerde Siyaset Bilimi, Türk Siyasal Hayatı, Devlet ve Siyaset Sosyolojisi dersleri verdi.

İş Adamı, Tekstil işiyle uğraştı. MÜSİAD Genel Merkez Yönetim Kurulu ve İstanbul Ticaret Odası (İTO) Disiplin Kurulu Üyeliğinde bulundu. 

MÜSİAD Yüksek İstişare Heyeti Üyesidir. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Mezunları Vakfı ve Derneği ile İlim Yayma Cemiyeti, Ensar, Tügva, Önder, Utesav, TDED, BEK, İDD, İDV ve benzeri Vakıf ve Derneğin Üyeliği devam etmektedir.