“Fabrika alacak param yok”

18:30:39 | 2018-04-10

Ankara’daki Başbakanlık Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nda, Cuma günü Kırşehir şeker fabrikası için bir ihale düzenlendi.  Bu fabrika için ihaleyi Tutgu Gıda Turizm İnşaat  Sanayi ve Ticaret Şirketi kazandı.  Şirketin sahibinin Kayserili olduğu iddiaları ortalığı karıştırdı.  Şimdi kamuoyu, 5 yıldır faaliyette bulunmadığı belirtilen ve iş yeri adresi Ankara, ev adresi ise Talas, Kayseri olarak gösterilen şirketin sahibini merak ediyor.  Doğan, Kayseri’de de mühendislik, petrol ürünleri, inşaat, sağlık, havacılık, elektronik ve kooperatif gibi alanlarda faaliyet gösteren  25’e yakın şirkette yöneticilik yapmış. Ticaret Odası kayıtlarına göre bu şirketlerden şu an için faal durumda olan yok ve tamamı askıda yani tasfiye halinde.

 Kayseri kamuoyu Kırşehir Şeker Fabrikası’nı alan ve adresi de Talas olarak belirtilen İsmail Doğan’ın kim olduğunu merak ederken, ortaya ilginç bir iddia atıldı.  Kayseri ve Kırşehir kulislerinde bazı çevrelerce, İsmail Doğan’ın, AK Parti Kayseri eski Milletvekili ve aynı zamanda İsrail’in Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybeden Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan’ın akrabası olduğu öne sürüldü. Bu iddialar üzerine haber merkezimize açıklama yapan 24’üncü dönem AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan, konuya açıklık getirdi. Doğan, “Söz konusu kişiyi tanımıyorum. Ben Talas, Reşadiyeliyim. Benim öyle bir akrabam yok. Fabrika alacak param da yok” dedi.

 Kırşehir Şeker Fabrikası için 11 firma teklif verirken, kapalı zarf aşamasının ardından da dört elemeli tur yapıldı.  Bu fabrika için ihaleyi, 325 milyon lirayla Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İthalat İhracat Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. kazandı. Kırşehir Şeker Fabrikası satılırken, fabrikayı satın alan şirketle ilgili olarak çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Fabikayı, 325 milyon liraya devletten satın alan işletmenin, naylon şirket olduğu ileri sürüldü. Çanakkale’nin yerel bir sitesi olan Çanakkale'nin Sesi’nin yaptığı habere göre göre, 2013'ün Mart ayında kurulan şirketin, 300 bin lira sermayesini 1000 paya bölerek, sıfır riskle hareket ettiği belirtildi. 5 yıl boyunca hiçbir faaliyette bulunmayan şirket, her ay ve her yıl zorunlu olan vergileri öderken, hiçbir kazancının olmadığı iddia edildi. 5 yıl hiçbir faaliyet göstermeyen şirketin, 5. yılında, 300 bin lira sermaye ile 325 milyon liralık fabrikayı satın alması dikkat çekti.

Öte yandan, şirketin sahibinin İsmail Doğan olduğu belirtilirken, Doğan'ın tam olarak ne iş yaptığı da bilinmediği ifade edildi. Türkiye genelinde faaliyet gösteren veya yeni kurulan ticari işletmeler Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayınlanır. 2013 yılında gazetede yer alan, Tutgu Gıda Turizm İnşaat İmalat İhracat İthalat Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi’nin adresi Çankaya-Ankara olarak yer alıyor.

KİM BU İŞ ADAMI İSMAİL DOĞAN?

Doğan’ın ev adresi ise Harman Mahallesi, Talas- Kayseri olarak belirtiliyor. Şimdi herkes kim bu İsmail Doğan diyor? Doğan, Kayseri’de de mühendislik, petrol ürünleri, inşaat, sağlık, havacılık, elektronik ve kooperatif gibi alanlarda faaliyet gösteren  25’e yakın şirkette yöneticilik yapmış. Ticaret Odası kayıtlarına göre bu şirketlerden şu an için faal durumda olan yok ve tamamı askıda yani tasfiye halinde. İsmail Doğan’ın şu an aktif olarak faaliyet gösterdiği bölge ise Antalya’nın Manavgat ilçesi. Ankara, Antalya, Nevşehir ve Kayseri gibi illerde kurduğu şirketlerle dikkat çeken İsmail Doğan’ın kim olduğu, tam olarak ne iş yaptığı ise merak konusu oldu

AK PARTİ ESKİ MİLLETVEKİLİ AHMET DOĞAN İLE AKRABA MI?

Kayseri kamuoyuKırşehir şeker fabrikasını alan ve adresi de Talas olarak belirtilen İsmail Doğan’ın kim olduğunu merak ederken, Kırşehir’deki bazı gazetelerden ortaya ilginç bir iddia atıldı.  Kırşehir Şeker Fabrikasını alan İsmail Doğan Kayserili mi? Doğan’ın ihaleye girdiği ve kazandığı Tutgu Gıda Turizm İnşaat  Sanayi ve Ticaret Şirketi Ankara adresli, ancak ev adresi ise Harman Mahallesi, Talas Kayseri…Kamuoyu , 5 yıldır faaliyette bulunmadığı belirtilen ve iş yeri adresi Ankara, ev adresi ise Talas, Kayseri olarak gösterilen şirketin sahibini merak ediyor.İsmail Doğan ile ilgili ortaya ilginç bir iddia daha atıldı. Kayseri ve Kırşehir kulislerinde bazı çevrelerce, İsmail Doğan’ın, AK Parti Kayseri eski Milletvekili ve aynı zamanda İsrail’in Mavi Marmara saldırısında hayatını kaybeden Furkan Doğan’ın babası Ahmet Doğan’ın akrabası olduğu öne sürüldü.

“BENİM ÖYLE BİR AKRABAM YOK”

Bu iddialar üzerine telefonla görüştüğümüz ve haber merkezimize açıklama yapan 24’üncü dönem AK Parti Kayseri Milletvekili Ahmet Doğan, konuya açıklık getirdi. Doğan, “Söz konusu kişiyi tanımıyorum. Ben Talas, Reşadiyeliyim. Benim öyle bir akrabam yok” dedi.

“SÖZ KONUSU TAZMİNAT DA BANKADA BLOKE HALİNDE VE KULLANAMIYORUM”

Diğer yandan eski Milletvekili Ahmet Doğan, “Mavi Marmara baskınında hayatını kaybedenlerin yakınlarına tazminat ödendi ve bu tazminatla Şeker Fabrikasını satın aldı” yönündeki iddialara da tepki göstererek, “Benim Şeker Fabrikası alacak bir param yok. Ne de bu fabrikayı alacak zengin akrabam var. İddialar asılsız. Duyunca şaşırdım, moralim de bozuldu. Böyle akrabalarım da yok. Zaten söz konusu tazminat da bankada bloke halinde ve kullanamıyorum. Bunun yanında o parada öyle fabrika alacak bir para değil”  diye konuştu. Haber: Cafer ZENGİN
ETİKET :   Haber Kayseri Kırşehir Şeker Fabrikası İsmail Doğan Ak Parti eski Milletvekili Ahmet Doğan

Tümü