Eski başkandan şok iddia: Engelli kardeşlerimizin işine son verildi

Sarız Belediye eski Başkanı Baki Bayrak, başkan olduğu dönemde belediyede işe aldığı engelli vatandaşların yeni başkan tarafından işten çıkarıldığını iddia etti. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Eski başkandan şok iddia: Engelli kardeşlerimizin işine son verildi
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

31 Mart 2024 tarihinde yapılan yerel seçimlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nde (MHP) Sarız Belediyesi, Cumhuriyet Halk Partisi’ne (CHP) geçti. CHP’ye geçen Sarız Belediyesi ile ilgili Sarız Belediye eski Başkanı Baki Bayrak, dikkat çeken iddialarda bulundu. 

Bayrak, mevcut başkanlığı döneminde engelli bireylere sahip çıkmak için 3 engelli vatanadşı ise aldıklarını söyledi. Çok sayıda engelli bireyi büyükşehir belediyesi, şehir hastanesi gibi yerlerde işe yerleştirdiklerini ifade eden Bayrak, engelli bireylerin yeni başkan Ömer Faruk Eroğlu tarafından işten çıkarıldığını iddia etti.

Eski başkandan şok iddia: Engelli kardeşlerimizin işine son verildi

Bayrak açıklamasında şu ifadeleri kullandı; 

“Toplumsal dayanışma içerisinde bizler Sarız Belediye Başkanı olduğumuz zaman içerisinde engelli bireylerimize sahip çıkmaya çalıştık, yasaların ve bütçemizin izin verdiği imkanlar sayesinde üç kardeşimizi istihdam ettik, resimdeki 17 numaralı forma ile bayanlar milli takımda da futbol oynamış olan Ayşegül Arı kızımızı işe başlattık ve çalışma imkanı verdik, ayrıca göz sağlığı ile ilgili engelli raporu olan kardeşlerimiz Caner Çam ve Mustafa Döner kardeşlerimize de aynı çalışma imkanı sağladık daha isimlerini burda yazmayacağım bir çok engelli kardeşimizi Büyükşehir belediyesine şehir hastanesine işe imkanlar dahilinde yerleştirdik hem toplumsal hem de bireylerin iç huzuruna ve ailesine destek olduk, son 31 Mart 2024 seçimlerinden sonra CHP’li Sarız Belediye başkanımız bu kardeşlerimizin işine son vermiştir, hem yasal olarak hem de toplumun vicdanında kötü bir süreç yürütmüştür, bugün bu kardeşlerimize sahip çıkamayacağız da  ne zaman sahip çıkacağız siyaset gelir geçer ama toplumun vicdanında ömür boyu kötü bir imaj olarak kalacaktır, kamuoyuna saygı ile sunarım.”