Eski başkan yeni aday

Ülkü Ocakları Hacılar Eski Başkanı Ömür Patat, memleketi Hacılar'dan MHP Hacılar Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olarak başvurusunu yaptı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bültenimizde...

Eski başkan yeni aday
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Ülkü Ocakları Hacılar Eski Başkanı Ömür Patat, memleketi Hacılar’dan MHP Hacılar Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı olarak başvurusunu yaptı.

Ülkü Ocakları Hacılar Eski Başkanı ve aynı zamanda mevcut MHP Kayseri İl Yönetiminde olan Ömür Patat, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler seçimlerinde memleketi Hacılar’dan MHP Hacılar Belediye Meclis Üyesi aday adaylığı başvurusunu yaptı.

Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, Ömür Patat’ı tebrik ederken Ömür Patat ise ziyaret sonrası yaptığı açıklamada; “Memleketim olan ilçemiz Hacılar’a ve hemşehrilerimize hizmet etmenin şerefli onurunu yaşamak için çıktığımız bu yolda Yüce Allah bizleri, sizlere ve davamıza karşı mahçup etmesin” ifadelerini kullandı.

Eski başkan yeni aday

Ömür Patat Kimdir?

1987 yılında Kayseri’de doğan Patat, Yahya Kemal Beyatlı Okulunda orta öğrenimi tamamlayıp İstikbal Lisesi’ndeki lise öğreniminin ardından Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tarih bölümünü bitirdi. O yıllardaki öğretmen atamalarının az olması sebebiyle gayrimenkul sektörüne yöneldi.

İş hayatına gayrimenkul sektörüyle devam eden Patat, mevcutta bulunan Hacılar Marka Emlak Gayrimenkul firmasıyla Hacılar bölgesine hizmet vermektedir.

2002 yılından itibaren Ülkü Ocakları’nda yetişmiş ve birçok görev yapmış olan Ömür Patat, 2018-2019 yıllarında Hacılar Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmıştır. Başkanlığı döneminde memleketi olan Hacılar’da uyuşturucuya karşı savaş açmasıyla gündem olmuştur. Yıllarca Ülkü Ocakları içinde aktif yer alan Patat, şu anda ise mevcut MHP Kayseri İl Yönetiminde görev almıştır.

Evli ve 2 çocuk babasıdır.