Eski Bakan Kayseri'ye geldi, o Müdürü ziyaret etti!

AK Parti kurucuları arasında da yer alan Tarım ve Köy İşleri Eski Bakanı Prof Dr Sami Güçlü, Kayseri Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret etti. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Eski Bakan Kayseri'ye geldi, o Müdürü ziyaret etti!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Tarım ve Köy İşleri eski Bakanı, Konya eski Milletvekili ve Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyelerinden olan Prof Dr Sami Güçlü Kayseri’ye geldi.

Eski Bakan Kayseri'ye geldi, o Müdürü ziyaret etti!

Aynı zamanda Anadolu Mektebi Yürütme Kurulu Başkanı olan Prof Dr Sami Güçlü, İl Millî Eğitim Müdürü Bahameddin Karaköse'yi ziyaret etti. Ziyarette İncesu İlçe Millî Eğitim Müdürü Osman Malkoçoğlu ve İl Millî Eğitim Şube Müdürü Vasfi Seyhan da yer aldı. 
Eski Bakan Güçlü, Anadolu Mektebi öncülüğünde Anadolu mektebi yazar okumaları programını da yürütüyor. 

Eski Bakan Kayseri'ye geldi, o Müdürü ziyaret etti!

Anadolu Mektebi Kayseri'nin İncesu ilçeside ortaokul grubu öğrencilere yönelik okudukları kitapları tanıtan bir program gerçekleştirmişti. 

Prof. Dr. Sami GÜÇLÜ kimdir?
1950'de Konya Kuyulusebil' de doğdu. Babasının adı Hasan, annesinin adı Esmehan' dır.
İktisatçı, Öğretim Üyesi olan Sami Güçlü,İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'ni bitirdi. Doktorasını aynı fakültede tamamladı.Akademik hayatına Sakarya Devlet Mühendislik ve Mimarlık Akademisi'nde başladı. İngiltere Leicester Üniversitesi'nde misafir öğretim üyesi olarak bulundu. 1989'da doçent, 1995'de İktisat Politikası Anabilim Dalı'nda profesör oldu. Başbakanlık Başmüşaviri olarak çalıştı. İTÜ Sakarya Mühendislik Fakültesi ve Sakarya Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde Öğretim Üyesi, Dekan Vekili ve Yardımcısı, Senato Üyesi, Bölüm ve Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Ders kitaplarının yanı sıra çok sayıda bilimsel makale ve tebliği yayınlandı.
Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyelerinden olan Prof.Dr. Sami Güçlü, 22. Dönem Konya Milletvekili olarak meclise girdi ve 58. ve 59. Hükümetlerde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı görevinde bulundu.
İngilizce bilen Güçlü, evli ve 4 çocuk babasıdır.