Ersoy'dan 'dedikodu' açıklamalarına yanıt: Genç'e bir tavsiyem var

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'dan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç'in 'Dedikodu' açıklamalarına yanıt. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Ersoy'dan 'dedikodu' açıklamalarına yanıt: Genç'e bir tavsiyem var
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, Pınarbaşı ilçesinde yaşanan tartışmalara ilgili Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri Milletvekili Aşkın Genç’i şahit göstermiş ve 'Bizim verilerimize göre 350-360 oy gibi öndeyiz. Mühürlü torbalardan çıkanı alıp, mühürsüzleri koymuşlar. Şahidimiz de CHP Milletvekili Aşkın Genç'tir. Kaymakamın odasında kendisi de kabul etmiştir.’ demişti. 

Genç: Dedikodu

Milletvekili Genç’ten Ersoy’a yanıt gecikmemişti. Genç, Ersoy'un iddialarıyla ilgili olarak 'Kesinlikle öyle bir şey yok' dedi. Genç, 'Kaymakam beyin odasında söylediğimiz doğrusu neyse o yapılsın, haksızlık yapılmasın. Orda bir şahitlik söz konusu değil. Bunlar hep dedikodu. Mühürsüz imza geldi, Mühürsüz çuval geldi. Bunlar hep dedikodu' ifadelerini kullanmıştı. 

 Ersoy, Genç’in ‘dedikodu’ açıklamalarına sosyal medya hesabı üzerinden cevap verdi. ‘Dedikodu’ açıklamasına üzüldüğünü belirten Ersoy, “Öncelikle kendisine saygı duyan, hürmet eden bir kardeşi olarak bu açıklamasından dolayı çok üzüldüğümü belirtmek isterim.

Biz oraya gittiğimiz andan itibaren kendisi başından sonuna bütün yaşanılan hukuksuzluklara, mühürsüz oyların torba torba içeri taşındığına şahit olmuştur ve bu şahitliğini İlçe Kaymakamımızın odasında İlçe Kaymakamınız, İlçe Seçim Kurulu Hakimi, İlçe Belediye Başkanımız, İlçe Başkanımız,ilçede görev yapan hakim ve savcı kardeşlerimizin önünde de kabul etmiştir.Sayın Aşkın Genç Milletvekilimizin bu şahitliğine şahitlik edeceklerde o odada bulunan yukarıda saydığım kişilerdir.

Kıymetli hemşerilerim biz herkesin demokratik tercihine tabiki saygı duyacağız. Ancak haksızlıklar ve hukuksuzluklar karşısında da susmayacağız. Pınarbaşı’mızda geçerli oylar doğru sayıldığında ve bizdeki verilere göre açık ara önde olduğumuz aşikardır. Kaldı ki gerekli itirazlarımız yapılmıştır.” dedi.

Genç’e bir de tavsiye veren Ersoy açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Sayın Aşkın Genç’e bir kardeşi olarak tavsiyem partililerinin yanında ayrı,bizim yanımızda ayrı konuşan bir yapının sadece kendisine değil temsil ettiği makama da zarar vermemesi adına dikkat etmesidir.

“Burası ayrıca benim anamın memleketi bunlar doğru değil Menduh Abide bizim ağabeyimiz tabiki düzeltilir” söylemlerini de o odada bulunan başta Kaymakam bey olmak üzere tüm hazirunun önünde konuştuğunu da hatırlatmak isterim.

Nasıl ki biz sayın vekilimizin babasının ata toprağı Sarız’daki seçim sonuçlarına saygı duyduysak tabi ki kıymetli annesinin Ata topraklarında gözlerinin önünde yapılan hukuksuz işlere de kendisinin saygı duymasını ve “Dedikodu” diyerek geçiştirmeye çalışmasını doğru bulmadığımızı ve sandıkta kazandığımız seçimi İlçe Seçim Kuruluna kurulan bir tezgah ile masada kaybetmeyeceğimizi bilmesini isteriz.”