Erdoğan'dan Kayseri olayları ile ilgili düşündüren açıklama!

Kayseri'de 30 Haziran Pazar günü yaşanan taciz iddiası ve ardından yaşanan gerginliklere ilişkin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan dikkat çeken bir açıklama daha geldi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Erdoğan'dan Kayseri olayları ile ilgili düşündüren açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Almanya dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin Kayseri’de yaşanılanları hatırlatarak, "Kayseri'de yaşanan provokatif olayların arkasında organize bir el olabilir mi" sorusuna Cumhurbaşkanı Erdoğan dikkat çeken bir cevap verdi. 

Erdoğan, "Muhakkak ortada bir mikser var. Yani bu tür olaylarda bir siyasi mikserin olmaması mümkün değil. Onlar ne kadar bu işi karıştırmaya gayret ederlerse etsinler zaten biz güçlü bir devlet olarak bunlara gereken tokadı anında attık. Bundan sonra da atmaya devam ederiz. Türkiye'nin gücü sayesinde nasıl ki PKK'yı, PYD'yi, KCK'yı, FETÖ'yü çökerttiysek, aynı şekilde bunları da çökertiriz. Ama yeter ki bizim içimizdeki siyasetçiler bu noktada akıllı hareket etsin. Artık biliyorsunuz ana muhalefet diye bir şey kalmadı. Bu muhalefet sürekli kışkırtıcılık yapmaya devam ediyor, rahat durmuyor. Hala kalkıyor, mültecilerle uğraşıyor. Şu anda Suriye'den 3 milyonu aşan mülteci ülkemizde. Şimdi öyle bir noktaya geldik ki, Beşar Esed şu anda Türkiye ile ilişkileri düzeltme noktasında bir adım attığı anda biz de ona karşı o yaklaşımı gösteririz. Çünkü biz dün Suriye ile düşman değildik ki, biz Esed ile ailece görüşüyorduk. Biz davetimizi yapacağız. İnşallah bu davetle birlikte de Türkiye-Suriye ilişkilerini geçmişte olduğu gibi aynı noktaya getirelim istiyoruz. Davetimiz her an olabilir. Türkiye'de görüşme olması konusunda ise Sayın Putin'in yaklaşımları var. Irak Başbakanı'nın bu konuda yaklaşımları var. Biz her yerde arabuluculuktan bahsediyoruz da sınırımızdakiyle, komşumuzla niye olmasın?" dedi.