Erciyes'te kar üretimi başladı!

Erciyes dağında kayak sezonu günden güne yaklaşıyor. Zirvede kar yağışının başlaması ile birlikte suni kar makinaları da kar üretimine başladı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız Kayseri haber bültenimizde

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Erciyes'te kar üretimi başladı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Erciyes dağında kayak sezonu günden güne yaklaşıyor. Zirvede kar yağışının başlaması ile birlikte suni kar makinaları da kar üretimine başladı. Erciyes dağında son 1 hafta içinde yağan kar ile zirve (3917) metre, Hörgüç Kaya mevkii, Tırmanış rotaları, çobanini kamp alanı beyaz örtüye bürünmüştü. Dün ve bugün gerçekleşen kar yağışı ile de Tekir Kapı mevkiinde bulunan kayak pistleri beyaza büründü. Yağan kar ile birlikte Erciyes dağında suni kar makinaları da çalışmaya başladı.

Kayak Eğitmeni Veysel Değirmenci suni kar makinalarının çalışmaya başladığını haber merkezimize ilettiği görüntüler ile duyurdu. Erciyes dağında 154 adet suni kar makinası bulunuyor. Erciyes dağında geçtiğimiz sene kayak sezonu 22 Aralık tarihinde başlamıştı. Bu yıl kayak sezonunun ne zaman başlayacağı ise kayakseverler arasında merak konusu.

Diğer yandan Erciyes A.Ş. Resmi sosyal medya hesabı bugün yaptığı paylaşımla Erciyes Kayak Merkezinde kar yağışının devam ettiğini bildirmişti. Erciyes A.Ş. açıklamasında, "Doğanın bu beyaz armağanıyla birlikte sezonun kapıları aralanıyor. Kar yağışı etkisini sürdürüyor." ifadelerine yer vermişti.

İşte o paylaşım