Erciyes'te gece kayağı keyfi

Erciyes'te, tekirkapıda gece kayağı

23:30:51 | 2017-01-23

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezleri arasında yer alan Erciyes'te, gece de kayak yapılabilmesi amacıyla başlatılan Tekir bölgesindeki pistin aydınlatma çalışmaları tamamlandı.
Erciyes'te aydınlatma işleminin başlamasını profesyonel kayakçılar, Tekir bölgesindeki birinci istasyondan, ellerinde meşalelerle tesisler bölgesine kadar kayarak kutladı.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Erciyes A.Ş Kayak hocalarından Veysel hoca , yaptığı açıklamada, kayakseverlerden gece kayağı için gelen talepler doğrultusunda böyle bir çalışma başlattıklarını söyledi.
Tekir bölgesindeki pisti projektörlerle aydınlatarak gece kayağını başlattıklarını ifade eden Veysel Değirmenci, şöyle konuştu:

''Sömestr tatili boyunca her gün 18.00 ile 21.00 saatleri arasında, tatilin ardından da cuma ve cumartesi günleri yine aynı saatler arasında gece kayağı yapılabilecek. Gece kayağına beklediğimizden çok daha fazla ilgi var. Kayakseverler gündüz bir süre kayak yapıp dinlendikten sonra akşam da kayak keyfini devam ettiriyor. Sadece yetişkinler değil, gençler ve çocuklar da gece kayağına yoğun ilgi gösteriyor. Kayanların yanı sıra bazı aileler de aydınlatılan bölgede yürüyüş yapmayı tercih ediyor.''

Gece kayak yapmaya gelenlere pekmezden yapılma içerisinde nane ve limon bulunan şıradan ücretsiz ikram ettiklerini belirtti.

Haber: Hüseyin Göktaş
ETİKET :   Kayseri haberleri Haber Erciyes Kayak otelleri Kayak severler Kayak sezonu Gece kayağı

Tümü