'Erciyes'i ilk defa gördüler'

Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden bugüne kadar Erciyes'i yakından görme imkanı olmayan kadınlara büyük jest. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

'Erciyes'i ilk defa gördüler'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Kayseri Erciyes A.Ş. tarafından yönetilen Türkiye’nin en büyük ve en gelişmiş kayak merkezi olan Erciyes, 19 mekanik tesisi, 112 kilometrelik 41 kayak pisti ile ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Ziya Gökalp Mahalle Muhtarı Nurcan Göktaş, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’tan mahalle sakinlerinin Erciyes Kayak Merkezi’ni ziyaret etmeleri için talepte bulundu. Başkan Büyükkılıç, Muhtar Göktaş’ın talebine anında talimat vererek, aralarında bu zamana kadar Erciyes Kayak Merkezi’ni yakından görme imkânı olmayan mahalle sakinlerini Erciyes Kayak Merkezi ile buluşturdu

'Erciyes'i ilk defa gördüler'

Erciyes Kayak Merkezi’ni yakından gören kadınlar, gondol ile zirve keyfi de yaşayarak, “Teşekkürler Memduh başkanım, Erciyes’e ilk kez geldik” dediler.

Ziya Gökalp Mahalle Muhtarı Nurcan Göktaş, Büyükşehir Belediyesi’nden gelen ücretsiz otobüs ile Erciyes’e ulaştıklarını söyleyerek, “60 kişilik program düzenlendi. Belediye’den gelen ücretsiz otobüsle Erciyes’e ulaştık. Kadınlarımız gondol tecrübesi yaşayarak, zirveyi gördüler. 60 kişilik kadın arasında Erciyes’i hiç görmemiş kadınlarımız ve çocuklarımız vardı. Başka şehirden gelin gelmiş, eşi vefat etmiş, Erciyes’e hiç çıkma şansı olmamış 20 kişi Erciyes’i ilk defa gördüler” diye konuştu.

'Erciyes'i ilk defa gördüler'

Hem muhteşem Erciyes manzarasını izlediklerini hem de hatıra fotoğraf çektirdiklerini söyleyen Göktaş, “Belediyemizin sucuk ekmek ikramı oldu, yaklaşık 2 saat kızakla kayak yapan kadınlarımız eğlenceli vakit geçirdiler. Sonra yine ücretsiz otobüs ile tekrar evlerine dönüş yaptılar. Büyükşehir Belediye Başkanımız Memduh Büyükkılıç’a ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

'Erciyes'i ilk defa gördüler'