Erciyes Anadolu Holding ile ilgili yeni gelişme!

Satışı büyük bir merakla beklenen Erciyes Anadolu Holding ile ilgili dikkat çeken gelişme. 7 firma bakın ne aldı? Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Erciyes Anadolu Holding ile ilgili yeni gelişme!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Erciyes Anadolu Holding ve kendi sektörlerinde öncü konumda bulunan firmaları Bellona, Boyçelik, Boyteks, Doqu Home, Erciyes Çelik Halat, Gümüşsuyu Halı ve Vellteks, ISO 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi alanındaki denetimleri başarıyla tamamlayarak belgelerini aldılar.

ISO 27001:2022 standardının Ekim 2022’de uluslararası kabulü ve Türkçe çevirisinin Mayıs 2023'te Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından yayınlanmasının ardından, Erciyes Anadolu Holding ve grup firmaları iç ve dış süreçlerindeki verilerinin gizliliğini, bütünlüğünü ve erişilebilirliğini korumak adına ISO/IEC 27001 Belgesi yeterliliklerini güncel standartlarda sağlamaya devam ediyor. Temmuz 2023’te Türk Standardları Enstitüsü tarafından TÜRKAK’ında bulunduğu tanıklık denetimiyle ilk belgelendirilen firma olan Erciyes Anadolu Holding, ardından grup firmaları olan Bellona, Boyçelik, Boyteks, Doqu Home, Erciyes Çelik Halat, Gümüşsuyu Halı ve Vellteks, ISO 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemini güncel versiyonuyla başarıyla uygulamaya devam ediyorlar. Alınan belgeler, Ankara'da Türk Standardları Enstitüsü Başkanlığında düzenlenen belge takdim töreniyle Türk Standardları Enstitüsü (TSE) Başkanı Mahmut Sami Şahin tarafından Bellona, Boyçelik, Boyteks, Doqu Home, Erciyes Çelik Halat, Gümüşsuyu Halı ve Vellteks genel müdürlerine ve Erciyes Anadolu Holding IT yönetimine takdim edildi. Düzenlenen belge takdim töreninde konuşan TSE Başkanı Mahmut Sami Şahin, "Kendi sektörlerinde ISO 27001:2022 BGYS standardını uygulamaya geçiren ilk firmalar olan şirketlerimizi ve Erciyes Anadolu Holding’i bu konudaki öncülükleri için tebrik ediyorum" dedi. 

Erciyes Anadolu Holding Bilgi Teknolojileri Danışmanı Mehmet Ali Ünver, "Toplam kalite anlayışımız ve sürekli iyileştirme hedeflerimiz doğrultusunda bilgi güvenliği yönetim sistemlerini tüm üretim süreçlerimize entegre etme ve geliştirme hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz" şeklinde konuştu.

Alınan ISO 27001:2022 BGYS belgesi, Erciyes Anadolu Holding ve grup şirketlerinin, tüm paydaşlarına verilerinin güvenliğini sağlama konusundaki titiz ve kararlı yaklaşımını kanıtlar nitelikte.