Erciyes Anadolu Holding'den açıklama!

Kayseri'de kurulu bulunan ve satış süreci devam eden Erciyes Anadolu Holding'den, HES Kablo açıklaması geldi. Açıklamada, 'Erciyes Anadolu Holding ailesi olarak gelecekte de aynı kararlılıkla ilerleyeceğiz' denildi. Detaylar Kayseri haber bülteninde.

Erciyes Anadolu Holding'den açıklama!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de kurulu bulunan Erciyes Anadolu Holding’in, Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki satış süreci devam ediyor. Holding bünyesinde bulunan şirketlerden HES Kablo,  Türkiye İhracatçılar Meclisi İhracat ilk 1000 sıralamasında 101’inci sırada yer aldı. HES Kablo’dan konuyla ilgili olarak, ‘Kablo sektöründe ve şehrimiz Kayseri’de İhracat şampiyonu olmanın gururunu yaşıyoruz’ açıklaması geldi.

Erciyes Anadolu Holding'den açıklama!

Erciyes Anadolu Holding’den ihracat sıralaması açıklaması

HES Kablo’nun ihracat sıralamasıyla ilgili olarak Erciyes Anadolu Holding’den de açıklama geldi. Açıklamada, ‘Ülkemizin ve şehrimiz Kayseri’nin potansiyelini dünyaya duyurmanın, ülkemizi global arenada başarıyla temsil etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Erciyes Anadolu Holding ailesi olarak gelecekte de aynı kararlılıkla ilerleyerek daha nice başarıları birlikte kutlayacağımıza inanıyoruz. Tebrikler Hes Kablo’ denildi. 

HES Kablo hakkında

1974 yılında enerji kabloları üretmek amacıyla kurulan HES Kablo, çok hızlı bir gelişme kaydederek geçen zaman içerisinde; bakır haberleşme kablosu, fiber optik kablo, enerji kablosu, alüminyum iletken, emaye bobin teli, solar kablo ve zayıf akım kablolarının üretimini de yaparak kablo ve iletken sektörünün tamamına hitap eden geniş bir ürün yelpazesine sahip olmuştur.

“Güven Veren Teknoloji” sloganı ile hareket eden HES Kablo, 50 yıldır sahip olduğu “know-how” ve sunmuş olduğu yüksek kaliteli ürünler ile uluslararası arenada bilinir ve saygı duyulur bir marka haline gelmiştir.

120,000 m²’si kapalı olmak üzere toplamda 250,000 m² alandaki entegre tesislerde yapılan üretim, ISO 9001 standartlarına göre ve ISO 10002, ISO 14001, OHSAS 18001, ISO 27001 ve ISO 50001 gerekleri göz önünde bulundurularak, alanında bilgi ve deneyim sahibi yaklaşık 1000 kişilik uzman bir ekip tarafından, modern ve teknolojik gelişmelere uygun makine ve yöntemler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Ulusal ve uluslararası gözetim firmalarının periyodik olarak yapmış olduğu denetimler sonucu verilen ISO, TSE, VDE, BASEC, SII, GOST, ETL, UKRSEPRO ve KEMA gibi kalite belgeleri, HES Kablo markasına ve ürünlerine gösterilen güvenin bir ifadesidir. Üretimin her aşamasında modern test cihazları ve kontrol yöntemleri kullanarak yüksek kaliteli ürünlerin müşteriye ulaştırılmalarını sağlayan HES Kablo, uluslararası ve yerli standartlara göre imal edilen ürünlerin yanı sıra, özel müşteri şartnamelerine ve isteklerine göre de ürün geliştirmektedir.

İstanbul Sanayi Odası’nın her yıl belirlemiş olduğu “Türkiye’nin İlk 500 Sanayi Kuruluşu” sıralamasında 2022 verilerine göre 105. sırada yer alan HES KABLO, sektör liderliğini devam ettirmekte olup 140' tan fazla ülkeye de ulaşmaktadır.

Erciyes Anadolu Holding'den açıklama!