Dikkat! Okullarda denetim var! 4500 denetmen sahaya indi…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılış tarihi için 6 Eylül'ü işaret etti ve okullardaki denetimlerle ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı.

Dikkat! Okullarda denetim var! 4500 denetmen sahaya indi…
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, "Eylül başından itibaren de hepimiz okullarımızda olmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hazırlıklarımızın temel noktası temizlik ve hijyenle ilgili. Türk Standartları Enstitüsü ile hazırlamış olduğumuz kontrol kılavuzunun yenilenmiş hâliyle beraber her türlü tedbirin alınması noktasında iş ve işlemlerimiz sürüyor." diye konuştu.
 "OKULUM TEMİZ BELGESİ YENİLEME SÜRECİ AĞUSTOS AYI SONUNDA TAMAMLANACAK”
“Okulum Temiz Belgesi” çalışmalarına ilişkin de bilgi veren Bakan Selçuk, “3 bin 300 civarında denetçimiz var. Şimdi bu arkadaşlarımıza 1200 yeni denetçi arkadaşımız daha ekleniyor” dedi. 
Ağustos ayı sonuna kadar okullardaki denetimlerin tamamlanmasının planlandığını dile getiren Bakan Selçuk, şunları söyledi: Bildiğiniz gibi okullarımızın tamamının 'Temiz Belgesi' aldığını paylaşmıştık. Şimdi yeniden bu 'Temiz Belgesi' gündeme geliyor. Bu doğrultuda da her bir okulumuzda denetçilerimiz incelemeler yapıyorlar. Daha önce de paylaşmıştım, Türkiye'de 3 bin 300 civarında denetçimiz var. Şimdi bu arkadaşlarımıza 1200 yeni denetçi arkadaşımız daha ekleniyor. Onlarla beraber Okulum Temiz Belgesi'ni ağustos ayının sonundan itibaren de tamamlamış olacağız ve böylece okullarımızın bir ihtiyacı varsa bunları da okul açılmadan önce hâlletmiş olacağız. Bu çerçevede elbette bu görev, yani okulların açılması il ve ilçe yöneticilerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz tarafından her türlü hazırlıklar sürdürülüyor. Bu aynı zamanda bir toplumsal ödevdir. Aşı olarak hem kendimizi korumak hem de okulların açılması noktasında yol açmak söz konusu. Bütün toplumumuzun desteğini bekliyorum, sağduyulu davranmalarını bekliyorum.