Dikkat çeken detay! Yeni Vali, 3 ay önce 'Kayseri'ye vali olursam onlara ne derim?' demiş!

3 ay önce sorulan sucuk sorusuna 'Kayseri'ye vali olursam onlara ne derim?' demişti

Dikkat çeken detay! Yeni Vali, 3 ay önce  'Kayseri'ye vali olursam onlara ne derim?' demiş!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yeni Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Kayseri’ye atandı. 3 ay önce Kayseri ile Afyonkarahisar arasındaki sucuk tartışması üzerine sorulan bir soruya Vali Çiçek, “Bu soruya cevap veremem, ileride Kayseri’ye vali olursam onlara ne diyeceğim” demişti. Vali Çiçek, o soruyu hatırlatarak, “İyi ki cevap vermemişim” dedi.

Dikkat çeken detay! Yeni Vali, 3 ay önce  'Kayseri'ye vali olursam onlara ne derim?' demiş!
"İYİ Kİ CEVAP VERMEMİŞİM"
Açıklanan Valiler Kararnamesi ile Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek Kayseri Valiliğine atandı. Vali Çiçek, bundan 3 ay önce “Afyonkarahisar Tarım İl Müdürü tarafından Kayseri’nin 8 katı kadar Afyon’da sucuk üretildiği" belirtildi. Bunun üzerine Kayseri Ticaret Borsası Başkanı ise Afyon sucuğunun çoğunluğunun tavuk sucuğu olduğunu öne sürüyor. Siz bu konuyla ilgili ne söyleyeceksiniz. Kayseri sucuğumu? Afyon sucuğumu mu?” sorusuna Vali Çiçek, “Ağzımdan laf almaya çalışmayın. Benden manşet çıkmaz. Yarın bir gün Kayseri’ye vali olursam ne olacak? O zaman ben onlara ne derim” demişti.
Vali Çiçek İl Genel Meclisi’nde meclis üyeleri ile veda ziyaretinde bu soruyu hatırlatarak, esprili bir dille “O soruyu da Hayati sormuştu. Ulusal basında haber yapmak için bana tuzak kurmuştu Hayati. İyi ki bu soruya cevap vermemişim. Şimdi Kayseri’ye gidince de Kayseri sucuğu daha iyi dersem siz bana kızarsınız” diye konuştu.