Dikkat! Bakan'dan Kayseri açıklaması! Valilik ve Belediyeler uyarıldı!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, aralarında Kayseri'nin de yer aldığı iller konusunda uyardı.

Dikkat! Bakan'dan Kayseri açıklaması! Valilik ve Belediyeler uyarıldı!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yağışın afete neden olduğu Yenice ilçesinde incelemelerde bulundu. Kurum, yeni yağış uyarısında bulunarak, "Bugün öğleden sonra ve akşam saatlerinde yine Ankara, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Kırşehir ve Kayseri illerinde ve çevrelerinde gök gürültülü ve sağanak yağışlar görülecektir. Görülebilecek olumsuzluklara karşı yine Valiliklerimiz, belediyelerimiz uyarılmıştır. Bu çerçevede gerekli tedbirlerin alınması noktasında sahada ekiplerimiz bilfiil çalışmaktadır" dedi.

Dikkat! Bakan'dan Kayseri açıklaması! Valilik ve Belediyeler uyarıldı!
Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, metrekareye 150 kilogram yağış düşen ve selin etkili olduğu Karabük'ün Yenice ilçesinde incelemelerde bulundu. Burada dere kenarında yıkılan ve ağır hasar alan evleri inceleyen Bakan Kurum, Ankara ile birlikte 6 ile yeni yağış uyarısında bulundu. Bakan Kurum, "Bugün öğleden sonra ve akşam saatlerinde yine Ankara, Çankırı, Konya, Kırıkkale, Kırşehir ve Kayseri illerinde ve çevrelerinde gök gürültülü ve sağanak yağışlar görülecektir. Görülebilecek olumsuzluklara karşı yine Valiliklerimiz, belediyelerimiz uyarılmıştır. Bu çerçevede gerekli tedbirlerin alınması noktasında sahada ekiplerimiz bilfiil çalışmaktadır" diye konuştu.

"Bin 7 binada hasar tespit çalışmaları yapıldı"
Batı Karadeniz'de yaşanan sel felaketinin ardından yaraları sarmak için 7 gün 24 saat çalışmaların sürdüğünü anlatan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, vatandaşların gıda, barınma ve içme suyu ihtiyaçlarını koordinasyon merkezleri vasıtasıyla çözdüklerini ifade etti. Bakan Kurum, Bölgeye 47 milyon lira acil ödenek gönderildiğini de anlattı.

Bakmadan Geçme