Devlet evlatlarına sahip çıkıyor

Devlet korumasında yetişen gençler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek.  Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bültenimizde...

Devlet evlatlarına sahip çıkıyor
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Devlet korumasında yetişen gençler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilecek 1044 gencin atamasını gerçekleştirecek.

Kayseri Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün X sosyal medya hesabından yaptığı duyuruya göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın kuruluşlarında yetişmiş 1044 gencin kamu kurum ve kuruluşlarına atamasını gerçekleştirecek. Tercih işlemleri 15 Aralık'a kadar yapabilecek.

2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanununun Ek 1 inci Maddesi kapsamında tanınan istihdam hakkından yararlanacak hak sahipleri için 2023 Yılı III. Dönem tercih işlemleri başlıyor.

Hak sahipleri tercihlerini www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden 1 Aralık - 15 Aralık 2023 tarihleri arasında yapabileceklerdir. Tercih işlemleri 15 Aralık 2023 gecesi, saat 23:59’da sona erecektir.

Hak sahiplerince E-Devlet Kapısı kullanılarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden tercihte bulunulacaktır. Bu nedenle tercihte bulunmak isteyen hak sahiplerinin E-Devlet Kapısı’na giriş şifrelerine sahip olmaları gerekmektedir. Daha önce bu şifreyi edinen hak sahiplerinin yeniden şifre almalarına gerek bulunmamaktadır. Bu adaylar mevcut şifrelerini kullanmak suretiyle tercihte bulunabilirler. E-Devlet Kapısı giriş şifresi bulunmayan hak sahiplerinin PTT şubelerine giderek şifre almaları gerekmektedir.

Hak sahipleri tercih kılavuzuna Bakanlığımız internet sayfasından ve E-Devlet Kapısını kullanarak www.turkiye.gov.tr internet adresi üzerinden ulaşabilirler.