Devlet Bahçeli, Baki Ersoy'a ne işaret etti?

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Bahçeli Devlet Bahçeli, hangi konu için MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy'a işaret etti? Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

Devlet Bahçeli, Baki Ersoy'a ne işaret etti?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Türkiye 31 Mart’ta sandık başına giderek oyunu kullandı ve yerel yöneticilerini seçti. Kayseri’de seçimin en hareketli geçtiği noktalardan birisi ise Pınarbaşı ilçesi oldu. Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) kurucu olan Alpaslan Türkeş’in memleketi Pınarbaşı MHP için büyük önem taşırken ilçede  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ile kıyasıya bir yarış yaşandı. Yaşanan son gelişmeler ile geçtiğimiz günlerde Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından Pınarbaşı’daki seçim iptal edildi. Yeni seçim tarihi ise 2 Haziran olarak belirlendi. 

Pınarbaşı’da partiler yeniden çalışmalarına başladı. Çalışmalar sürerken Pınarbaşı seçimlerini yakından takip eden MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

‘Her daim Pınarbaşı’nın yanındayım evladım’

Genel Başkan Bahçeli, Ersoy’a işaret ederek Pınarbaşı ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı. Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ersoy, Bahçeli’nin 2 Haziran 2024 tarihinde tekrarlanacak Pınarbaşı seçimleri için, “Bizim için çok değerli ve kıymetli olan, merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in memleketi olan Pınarbaşı’nda yine Üç Hilali dalgalandırın, Türklük anıtını mahzun bırakmayın. Her daim Pınarbaşı’nın yanındayım evladım” dediğini ifade etti. 

Pınarbaşı’da yeniden üç hilali dalgalandıracaklarını söyleyen Ersoy, “Bizzat Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli tarafından yaptırılan Pınarbaşı’ndaki Türklük Anıtını mahzun bırakmayacağız ve üç hilali yine dalgalandıracağız.” dedi.

‘Pınarbaşı stratejik bir konuma sahip’

Seçimlere ilişkin 2012 yılında Pınarbaşı’da yaşanan terör olayını hatırlatan Ersoy açıklamalarını şöyle sürdürdü; “Biliyorsunuz, Pınarbaşı ilçemiz 2012 yılında terör örgütü PKK’nın saldırısına uğramış, bir polisimiz şehit olmuş, 17 vatandaşımız yaralanmıştı. Pınarbaşı halkı o gün yaşanan terör saldırısını asla unutmayacaktır. Terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı DEM ile birçok il ve ilçede ‘Kent Uzlaşısı’ yapan CHP’lilerin, 31 Mart akşamı Pınarbaşı meydanında zafer işaretleriyle zılgıt çekerken kime mesaj verdiği sorgulayacaktır.

CHP’nin Ankara’da DEM’lenen kadrosu niçin Pınarbaşı’na bu kadar önem vermekte ve üzerinde çok durmaktadır? Eski CHP Genel Başkanı, mevcut Genel Başkanı ve kadrosu, bir nevi Doğu ve Güneydoğu’ya açılan kapı olan ve çok stratejik bir konuma sahip olan Pınarbaşı ilçemizi DEM için ‘Kurtarılmış Bölge’ yapma hevesi mi vardır? PKK’nın siyasi uzantılarıyla yıllardır işbirliği yapan CHP’den şüphelenmeyeceğiz de kimden şüpheleneceğiz?

‘Zafer MHP’nin olacak’

Türklük anıtı olan Pınarbaşı’nı özellikle hedef seçen PKK’nın 2012 yılında verdiği mesajı anlamayan var mıdır? ‘Pınarbaşı’nı ‘Kanbaşı’ yapmak isteyenlerin heveslerini kursaklarında bırakacağız. Gaflet içinde olanları uyandıracağız, milli şuur içinde olanları birleştireceğiz ve 2 Haziran’da şanlı Türk bayrağımızı, heybetli Üç Hilalimizi Pınarbaşı’nda yine dalgalandırmaya devam edeceğiz. Liderimiz Devlet Bahçeli, Pınarbaşı için işaret verdiğine göre, bize düşen görev artık Pınarbaşı’nda zafere ulaşmaktır.
2 Haziran 2024 günü Pınarbaşı’nda zafer MHP’nin olacaktır. Zafer işaretleri eşliğinde zılgıt çekenlere inat, şimdiden hepinizi milli marşlarımızı her bir ağızdan söylemek için Pınarbaşı meydanında buluşmaya davet ediyorum. Pınarbaşı’nın önemini bilenlere ve bunun için gönüllerini birleştirenlere selam olsun…”