Deprem bölgesine 5 bin kolilik destek

Kayseri Cemevi, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi öncesinde de 5 bin koli kırtasiye desteği verdi. Kayseri Cemevi Başkanı Abbas Tan, 'Depremin ilk günlerinden bu yana 150 kamyon ihtiyaç malzemesi gönderdik. Desteğimizi esirgemeden sunmaya devam edeceğiz' dedi. Detaylar Kayseri Olay'ın, Kayseri haberinde.

Deprem bölgesine 5 bin kolilik destek

6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen depremde yardım konusunda desteklerini esirgemeyen Kayseri Cemevi, 150 kamyon ihtiyaç malzemesi ile depremzedelerle dayanışmasını sürdürmeye devam ediyor. Kayseri Cemevi tarafından hazırlanan 5 bin koli kırtasiye yardımı da depremzede öğrencileri ulaştırılmak üzere yola çıktı. 

‘Depremzedelerle dayanışmamızı hiç kesmedik’
Kayseri Cemevi Başkanı Abbas Tan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada depremzedelerle olan dayanışmalarını hiç kesmediklerine dikkat çekti. Abbas Tan, “6 Şubat depreminin ardından başta Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ve Bileşenleri ve Türkiye Alevi Bektaşi Federasyonu ve Bileşenleri ile ortak çalışma yaparak Deprem bölgesinde Depremzedelere 150 kamyon ihtiyaç maddeleri dağılımını gerçekleştirdik.

Şimdi ise Okulların açılması nedeniyle 5 bin depremzede öğrencilere içerisinde okul çantası, proje çantası, kalem, silgi, boya kalemleri ve defterlerden oluşan 5 bin koli deprem Bölgesine sevk edilmeye başlandı.
Avrupa Alevi Birlikleri Konfederasyonu ve Alevi Dernekler Federasyonu ile Alevi Bektaşi Federasyonu Bileşenleri tarafından hazırlanan kırtasiye kolileri Kayseri Cemevi tarafından bölgelere sevk edilmeye başlandı.

Malatya, Adıyaman, Diyarbakır, Urfa, Gaziantep, Maraş, Osmaniye, Hatay illeri ile deprem bölgesinden ayrılıp Adana ve Mersin'e gelen öğrencilere verilmek üzere 5.000 koli sevkiyatı devam etmektedir.” dedi.
Deprem bölgesine 5 bin koli kırtasiye desteği