CHP ve AK Parti'nin videolu miting kavgası

Cumhurbaşkanı, Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kayseri mitingi CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık'la AK Parti Kayseri İl Teşkilatı arasında 'videolu kavga'ya dönüştü.

CHP ve AK Parti'nin videolu miting kavgası
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, miting günü Erciyes Anadolu Holding önünde ve miting alanına çektiği iki video ile gündeme geldi.

Videoyu sosyal medya hesabında “Anadolu Holding işçileri zorla mitinge götürülüyor. Kamunun gücüyle emekçi insanları ekmekleriyle tehdit ederek miting yapanlar, bu çırpınışlarınız boşa yolcudur Abbas...” notuyla sosyal medya hesabından paylaşan Arık, şunları söyledi:

“Burası Anadolu Holding’e ait bir şirket, bugün AKP Genel Başkanı Kayseri’de diye 18.00’de kapanan şirket 16.00’a çekildi. Gördüğünüz gibi bunların hepsi miting alanına gidiyor. Hepsi AKP’nin Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitingine gidiyor. 18.00’da kapatılan firma bugün 16.00’da kapatıldı, sebep ne bunlar mitinge taşınıyor. İşte kamu gücüyle, baskıyla insanları toplamaya çalışıyorlar. Tek tek bunlar şu anda mitinge taşınıyor. Millet artık AKP’ye Kayseri’de sırtını döndüğü için böyle holdinglerden, firmalardan insan taşıyorlar. Ne yaparsanız yapın Abbas yolcu.”  

İşte o videolar:

1-)

ÇETİN ARIK’IN HOLDİNG ÖNÜNDEN PAYLAŞTIĞI VİDEO

https://twitter.com/drcetinarik/status/1550839640399175681?s=21&t=fU12mXPDz9YhCmeGECXfJA

2-) 

ÇETİN ARIK’IN MİTİNG ALANINDAN PAYLAŞTIĞI VİDEO

https://twitter.com/drcetinarik/status/1550888854416236544?s=21&t=fU12mXPDz9YhCmeGECXfJA

Çetin Arık’ın paylaşımlarına cevap Adalet ve Kalkınma Partisi Kayseri Tanıtım Medya Birim Başkanlığı’ndan geldi.

İki ayrı video ile Çetin Arık’a cevap verildi.

İlk cevap şöyle:

“Kiralık Vekil Kendi Kuyusunu Kendi Kazdı

Kiralık Milletvekili Çetin Arık’ın Kayseri Halkının Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisini büyük bir katılımla gösterdiği 23 Temmuzda düzenlenen mitingdeki yoğun kalabalığı hazmedemeyerek ortay attığı iddialar asılsız çıktı. Arık, “Kamu gücüyle baskıyla insanların mitinge toplanmaya çalıştığını iddia etmişti.  Fakat mesaisi biten işçilerin Kiralık vekilin çektiği videolarda da anlaşıldığı üzere otobüsler miting alanı tek bir alanda olmasına rağmen farklı farklı bölgelere gidiyorlar. Buradan da anlaşılıyor ki Kiralık vekil çektiği videonun aslında kendi kuyusunu kazacağından haberi yok. Öte yandan yine Kiralık vekil HAK-İŞ Sendikası’nın zorla işçilerini miting alanına getirdiğini iddia etmişti. Yapılan açıklamalarla birlikte bu iddianın da asılsız olduğu ortaya çıktı. HAK-İŞ Sendika işçileri Cumhurbaşkanımızı desteklemek için organize edilen mitinge kendi istekleri üzerine gönüllü olarak katıldılar. Kiralık vekilin çektiği asılsız görüntülerin doğrusunun ortaya çıkacağını anladığı anda ise yöneticilere tahammül edemeyip video kaydını kesti. Sonuç olarak Kiralık vekil ve CHP’ye asıl cevabı 23 Temmuz Cumartesi günü 70 binden fazla katılım ile Kayseri halkı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirmiş olduğu mitingde vermiş oldu. 

@herkesicinCHP @DrCetinArik @kilicdarogluk”

Arık’a verilen ikinci cevap şöyle:

CHP’nin Miting Fiyaskosu

“CHP’nin Balıkesir mitingi tam bir fiyasko ile sonuçlandı. 24 Temmuz Pazar Günü Balıkesir’de CHP toplama ve zorlama bir miting gerçekleştirdi. Yapılan araştırmalara göre CHP Balıkesir mitingi için Türkiye’nin birçok şehrinden belediye araçları ile birlikte kendi rızaları olmamasına rağmen zorla belediye çalışanlarını Balıkesir’e getirdi. Fakat CHP kirli oyunlarıyla birçok şehirden işçileri miting alanına zorla getirilmesine rağmen Balıkesir’deki toplam kişi sayısı 12 bin kişiyi bile geçmedi. Öte yandan Kiralık Vekil Çetin Arık ise aslında kendisin ele veren çektiği asılsız görüntülerle Kayseri’de Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın gerçekleştirmiş olduğu mitinge zorla işçilerin getirildiğini iddia etmişti. Fakat kendisinin de çektiği videolarda da görüldüğü üzere firmalardan çıkan otobüsler miting alanının tek yönde olmasına rağmen farklı farklı yönlere gitti. Bu videodan da anlaşılıyor ki mesaisi biten işçiler evlerine gitmek üzere otobüslerle farklı yönlere gidiyorlar. Kiralık vekil kendi yalanlarını bizzat kendisinin çektiği video ile yalanladı.  Toplama ve zorlama bir mitingin asıl örneği olan Balıkesir’de çekilen videolarla birlikte birçok kişinin şehir dışından kalabalık gözükmek için Balıkesir’e getirildiği öğrenildi.  Toplama ve zorlama mitingi yapan CHP’ye Cevabı ise Kayseri Halkı 70 binden fazla katılım ile vermiştir.

Teşekkürler Kayseri  

@herkesicinCHP @DrCetinArik @kilicdarogluk”

İşte iki açıklamayla ilgili paylaşılan o videolar:

1)

AK PARTİ KAYSERİ’DEN KİRALIK VEKİL KENDİ KUYUSUNU KAZDI VİDEOSU 

https://twitter.com/akpartikayserii/status/1551529336766873600?s=21&t=fU12mXPDz9YhCmeGECXfJA

2-)

AK PARTİ KAYSERİ’DEN CHP’NİN MİTİNG FİYASKOSU VİDEOSU

https://twitter.com/akpartikayserii/status/1551531320563695616?s=21&t=fU12mXPDz9YhCmeGECXfJA

Bunun üzerine CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, şu basın bültenini basın kuruluşlarına gönderdi, sosyal medya hesabından da 2 video paylaştı.

Çetin Arık’ın basın bülteni şöyle:

“ARIK’TAN AKP’LİLERİN AÇIKLAMALARINA TEPKİ:

SUÇÜSTÜ YAKALANMAK PSİKOLOJİLERİNİ BOZDU

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri Milletvekili Çetin Arık, fiyasko ile sonuçlanan Kayseri mitinginin ardından AKP’lilerin psikolojilerinin bozulduğunu söyledi. İşçilerin fabrika servisleriyle miting alanına taşınmasını normal gibi göstermeye çalışanların kurgu videolarla komik duruma düştüğünü belirten Arık, “Valilik çalışanlarının servislerle miting alanına götürülmesi ne kadar normal ise TMSF’nin el koyduğu bir Holding’in çalışanlarının fabrika servisleriyle miting alanına taşınması o kadar normaldir. Ama suçüstü yakalanmak onların psikolojisi bozdu. Psikolojileri öyle bozuldu ki, verdikleri 70 bin kişi rakamını sorgulayan gazetecileri terslemeye kalkıyorlar” diye konuştu.

AKP tarafından kendisine yönelik hazırlanan videolara yanıt veren CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, Cumhurbaşkanı, AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Kayseri mitinginin bir fiyaskoyla sonuçlandığını ifade etti. Kurgulanmış videolarla kendisini yalanlamaya çalışanların panik halinde olduğunu belirten Arık, “Valilik çalışanlarının servislerle miting alanına götürülmesi ne kadar normal ise TMSF’nin el koyduğu bir Holding’in çalışanlarının fabrika servisleriyle miting alanına taşınması o kadar normaldir. Ama suçüstü yakalanmak onların psikolojisi bozdu. Psikolojileri öyle bozuldu ki, verdikleri 70 bin kişi rakamını sorgulayan gazetecileri terslemeye kalkıyorlar. Çünkü onlar gazetecilerin soru sormasına alışık değildirler. Onlar kendi hazırladıkları soruların kendilerine sorulmasını severler Madem her şey normal neden sözde sendika temsilcileri görüntü almamızı engellemek için üzerimize yürüyorlar. Madem her şey normal neden mesai saatlerinin değiştiğini belirten mesaj atıyorlar” diye konuştu.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki’nin düzenlediği basın toplantısındaki ifadelerini de değerlendiren Arık, açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Akıllarınca “kiralık vekil” diyerek hakaret etmeye çalışıyorlar. Biz aklımızı, ruhumuzu, vicdanımızı FETÖ’ye kiraya verip, Türkiye’yi uçuruma sürüklemedik. Biz AKP’nin antidemokratik uygulamalarına karşı Türkiye’den yana, demokrasiden yana, adaletten yana tavır koyduk. Bugün de demokrasi için aynı fedakarlığı yaparız. Peki siz ne yaptınız? SBS kursları düzenleyip, adını da GÜLEN YÜZLER koyarak FETÖ’ye selam yollayıp, Kayseri’nin zeki çocuklarını FETÖ’ye teslim ettiniz.  FETÖ için garibanları evlerinden, yurtlarından edip, imar değişikliği yaptınız. Sonra da zeytinyağı gibi su üstüne çıktınız. Ama bu yanınıza kalmayacak. Sayın Özhaseki kumpastan bahsetmiş. Elbette konunun uzmanı kendisi. FETÖ kumpaslarını desteklemek için mağdura yatıp, “Ergenekon Terör Örgütü beni öldürecek” yalanını ortaya atıp, FETÖ yalanlarına ‘Allah’a iman eder gibi’ inanarak kumpas konusunda son derece başarılı olduğunu söylemeliyiz. Yalan konusuna gelince, değil Kayseri Türkiye’de Özhaseki’nin eline kimse su dökemez. Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olunca, kendisine itibar kazandırmak için Kayseri’de kendilerinin adına Özhaseki dağı olduğunu söyleyebilecek kadar yalanı içselleştirmiş birisine ne diyebiliriz. Paniklerinin, çırpınışlarının nedenini çok iyi anlıyoruz. Sarayından, arabasından, uçağından 3-5 maaşından vazgeçemeyenler yurttaşa kuru soğan yemeyi ve sabretmeyi önereler, sonlarının geldiğini hesap vereceklerini biliyorlar. Bu çırpınışlarının sebebi budur. Ama çırpındıkça batıyorlar. Hiç kimse merak etmesin herkes yaptığının hesabını verecek.”

Arık’ın videoları şöyle:

1-)

https://twitter.com/drcetinarik/status/1551592735399940098?s=21&t=br1sbaB5PJoK2kjOX4krVQ

2-)

https://twitter.com/drcetinarik/status/1551592926962241540?s=21&t=NqeMPZyp84W4rHq0vojduw