CHP Milletvekili Çetin Arık Sahte Tapuyu Meclise Taşıdı

“Belediye Sahte İle Gerçek Tapuyu Ayıramıyor Mu?”

12:55:48 | 2019-10-24

CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, sahte tapu ile inşaat diken Kayseri Kocasinan Belediye Meclis üyesini TBMM gündemine taşıdı. Ekrem Şahin isimli şahsın sahte tapu ile 10 katlı bina diktiğinin iddia edildiğini belirten Arık, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde “Bir metropol belediyesinin sahte tapu ile gerçek tapuyu ayıramaması mümkün müdür?” diye sordu.

Kayseri Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Ekrem Şahin’in sahte tapu düzenleyerek 10 katlı bina diktiği iddialarının yerel gazetelerde yer almasının ardından CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık, konuyu TBMM gündemine taşıdı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle soru önergesi veren Arık, soru önergesinde şu görüşlere yer verdi: “Kayseri’de yayın yapan bir gazete ‘Böyle Sahtekârlık Görülmedi!’ manşetiyle duyurduğu haberde; Kocasinan Belediyesi Meclis Üyesi Ekrem Şahin’in sahte tapuyla 2016 yılında Kocasinan Belediyesi’nden inşaat ruhsatı aldığını ve 10 katlı bina inşa ettiğini gündeme taşıdı. Bu bağlamda;

1-) Bir metropol belediyesinin sahte tapu ile gerçek tapuyu ayıramaması mümkün müdür? Belediyenin İmar Müdürlüğü, kontrolörler ve ruhsat birimleri tapunun gerçek olup olmadığını incelemeden nasıl inşaat ruhsatı verebilir?

2-) Söz konusu sahtecilik iddiasıyla ilgili olarak Kocasinan Belediyesi tarafından bir soruşturma başlatılmış mıdır?

3-) Söz konusu sahte tapu ile ‘Yenişehir Kent Yapı Kooperatifi’ adına inşa edilen binanın akıbeti ne olacak?  Hem arsa sahiplerinin hem de kooperatif üyelerinin mağdur edilmemesi için nasıl bir yol izlenmelidir?  Binanın akıbeti ne olacak?

4-) Arsa sahiplerinin ve kooperatif üyelerinin mağdur edildiğini düşünüyor musunuz?”
ETİKET :   Kayseri Haberleri Son Dakika CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık Sahte Tapu

Tümü