CHP'li Özgür Özel'den, AK Partili Nergis'e: Bir amca dedi diye, bir milyon amcayı çıldırtmanın bir manası var mı?

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özer'den, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis'e tepki: Anadolu'nun öyle bir feraseti var ki, o amcalar genelde 'elim kırılaydı da sana oy vermeydim kızım git buradan' demez de, aynen böyle söyler. 'Kızım bizim maaşımız çok, siz kesin bizden verin zenginlere' dediyse. Sen o mektubu okuyamamışsın. Okuturlar. Amca veya o amca değilse, binlerce, milyonlarca amca sana okuyamadığın o mektubu seçim sandığında okutur kardeşim.

CHP'li Özgür Özel'den, AK Partili Nergis'e: Bir amca dedi diye, bir milyon amcayı çıldırtmanın bir manası var mı?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis’e tepki gösterdi.
AK Parti Kayseri Milletvekili Hülya Nergis'in, sosyal medya hesabından “Güzelköy'lü amcam, emekli maaşları yüksek yaşlılara daha az verin diyor. Güzel yurdumun güzel insanları” paylaşımı tepki topladı.
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Özgür Özel, Meclis’te gündemde yaşanan gelişmelere yönelik düzenlediği basın toplantısında Nergis’in paylaşımına dikkat çekerek, “Bir köyde bir amca ‘emekli maaşları çok yüksek düşürün’ dedi diye bir milyon amcayı çıldırtmanın manası var mı? Amcanın geliri olabilir, kendi evi geliri olabilir. Bir amca dedi diye bin amca ile alay edilir mi?” diye sordu.
CHP'li Özgür Özel'den, AK Partili Nergis'e: Bir amca dedi diye, bir milyon amcayı çıldırtmanın bir manası var mı?
“SEN O MEKTUBU OKUYAMAMIŞSIN. OKUTURLAR. MİLYONLARCA AMCA SANA OKUYAMADIĞIN O MEKTUBU SEÇİM SANDIĞINDA OKUTUR KARDEŞİM”
CHP’li Özgür Özel, “Hülya Nergis AK Parti Kayseri Milletvekilidir. Bir köyde bir amcaya denk gelmiş. Amca demiş ki ona Kayseri basını tartıştı, nasıl olur böyle bir laf diye!’ Maaşlarımız çık yüksek kızım bizim maaşları düşürün’ demiş. Bir amca der, bir amca dedi diye, bir milyon amcayı çıldırtmanın bir manası var mı? Amcanın geliri vardır olur, çok ucuz bir yerde kendi evinde yaşıyordur, bir harcaması yoktur. Bilinmez. Bir amca dedi diye bin amcayla alay etmenin yeri var mı? Bir de tweet atmışsın!Ayrıca siz ne kadar koptunuz bilmiyorum, ama şöyle bir gerçekliği var. O amca geçmişte sana oy verdiyse sonrada siz onlara bunları yaşattıysanız. Bütün emeklilerle birlikte amcanın hali buysa, Anadolu’nun öyle bir feraseti var ki, bir kadın milletvekili kalkmış köyüne kadar gelmiş, ayağına kadar gelmiş o amcalar genelde elim kırılaydı da sana oy vermeydim kızım git buradan demez de, aynen böyle söyler. ‘Kızım bizim maaşımız çok, siz kesin bizden verin zenginlere’ dediyse. Sen o mektubu okuyamamışsın. Okuturlar. Amca veya o amca değilse, binlerce, milyonlarca amca sana okuyamadığın o mektubu seçim sandığında okutur kardeşim” şeklinde konuştu. 
CHP'li Özgür Özer'den, AK Partili Nergis'e: Bir amca dedi diye, bir milyon amcayı çıldırtmanın bir manası var mı?