CHP Kayseri il binasında kimler, ne için bir araya geldi?

CHP'de dikkat çeken bir toplantı daha. Parti binasında kimler bir araya geldi ve hangi konularda görüş alışverişinde bulundu. Toplantıya kim başkanlık etti? Detaylar Kayseri haber bülteninde.

CHP Kayseri il binasında kimler, ne için bir araya geldi?
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) tüzük mesaisi. CHP Kayseri il binasında partiye emek veren isimler bir araya geldi. Toplantıya CHP Kayseri İl Başkanı Feyzullah Keskin başkanlık etti.
CHP Kayseri il binasında kimler, ne için bir araya geldi?CHP'DEN TOPLANTI AÇIKLAMASI
Toplantı ile ilgili olarak, CHP’den yapılan açıklamada “Parti tüzüğüne yönelik ikinci toplantımızı gerçekleştirdik. Katılım sağlayan partiye emek vermiş değerli partililerimize katkıları için teşekkür ediyoruz” ifadelerine yer verildi. Diğer yandan CHP’de kongre süreci de devam ediyor. Şu ana kadar 14 ilçede kongre yapıldı.
CHP Kayseri il binasında kimler, ne için bir araya geldi?
PINARBAŞI KONGRESİNİN ARDINDAN GÖZLER MELİKGAZİ İLÇE KONGRESİNE ÇEVRİLECEK?
Pınarbaşı ilçe kongresinin de bu hafta yani 08 Eylül 2023 tarihinde tamamlanmasıyla birlikte bu kez gözler Kayseri’de tüzük tartışmalarına neden olan Melikgazi ilçe kongresine çevrilecek. Şu ana kadar Melikgazi ilçe kongresiyle ilgili net bir tarih açıklanmadı. Melikgazi ilçe kongresi yaşanan bazı tartışmalar ve olaylar nedeniyle ertelenmişti.
CHP Kayseri il binasında kimler, ne için bir araya geldi? MELİKGAZİ İLÇE KONGRESİNDE TÜZÜK NASIL İŞLEYECEK?
Sonucu merakla beklenen kongrenin nasıl yapılacağı, parti tüzüğünün bu konuda nasıl uygulanacağı, genel merkezin bu konuda nasıl bir tutum sergileyeceği de kamuoyunda da merak ediliyor.  CHP il kongreleri ise 16 Eylül'de başlayacak ve 15 Ekim tarihinde sona erecek. Kayseri il kongresinin yapılacağı tarih ve aynı zamanda aday olacak isimler de merak edilen bir başka konu. İl kongre sürecinin tamamlanmasının ardından da  parti yönetimi, kurultayın tarihini belirleyecek.
CHP Kayseri il binasında kimler, ne için bir araya geldi?
KAYSERİ'DE HANGİ İLÇEDE KİM SEÇİLDİ?
Yapılan kongreler sonrasında ilçe Başkanı seçilen isimler şu şekilde:
Akkışla Mehmet Arslan
Bünyan Okan Marzıoğlu
Develi Yusuf Bulut
Hacılar Ali Adanır
İncesu Ahmet Efe
Kocasinan Barış Özdemir
Sarıoğlan Süleyman Ergin
Sarız Mehmet Arslan
Talas Mehmet Deniz
Tomarza Enbiya Aydın
Yahyalı Bünyamin Sürmeli
Yeşilhisar Deniz Onanç
Felahiye Ali Özbay 
Özvatan Zeynel Saraç.