CHP ile MHP arasında Pınarbaşı düellosu

CHP İl Başkanı Feyzullah Keskin'in, '5 yıllık görev süreside 5 kere Pınarbaşı'na gitmeyen Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, her hafta Pınarbaşı'da ' açıklamalarına MHP cephesinden yanıt gecikmedi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

CHP ile MHP arasında Pınarbaşı düellosu
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Feyzullah Keskin, il başkanlığında basın mensuplarıyla bir araya geldi. 2 Haziran Pazar günü yeniden seçime gidilecek Pınarbaşı ile ilgili açıklamalarda bulunan Keskin, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın seçimin iptalinin ardından sürekli Pınarbaşı’ya gittiğini söyleyerek eleştirilerde bulundu. 

İl Başkanı Keskin’in açıklamalarına yanıt ise Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) gecikmedi. MHP İl Başkanı Seyit Demirezen, büyükşehir belediyesinin son beş yılda ilçeye 500 milyonluk yatırım yaptığını söyeleyerek, “Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç‘ın neden bu kadar sık Pınarbaşı’nı ziyaret ettiğini soran Sayın Keskin, Ankara ve Adana Büyükşehir Belediye başkanlarının yolunu dahi bilmedikleri Pınarbaşı‘na neden geldiklerini yanıtlayarak merakını giderebilir. Büyükşehir belediyemiz son beş yılda Pınarbaşı ilçemize 500 milyon TL’lik yatırım yapmıştır. İsteyenler bu yatırımların detayını Sayın Büyükkılıç’ın sosyal medya hesaplarından rahatlıkla öğrenebilir. Sayın Büyükkılıç Cumhur İttifakı desteğiyle seçilen belediye başkanı olarak, Cumhur İttifakı Pınarbaşı adayımız Menduh Uzunluoğlu‘na destek vermektedir. Peki Bandırma Belediye Başkanı’nın 870 km uzaklıkta Pınarbaşı‘da ne işi vardır Sayın Keskin?” dedi.

Keskin’in “Bir insanın fiziki özelliklerinden ötürü alay edilmesini utanç sayarız” sözlerine de değinen Başkan Demirezen “Sayın Keskin’in kasıtlı olmadığını iddia ettiği şarkıyı geceden sabaha çaldılar. Video kayıtları mevcut. Bu utanç da bu zihniyete yeter. Ayrıca bu hassasiyetleri iki ay sonra mı akıllarına gelmiştir. Bugüne dek bu hasletleriniz neredeydi? Sayın Keskin’in seçime iki gün kala son gayretlerini anlıyoruz fakat çabaları beyhudedir. Allah’ın izniyle 2 Haziran‘da aziz Pınarbaşılı hemşerilerimiz Menduh Uzunluoğlu başkanımızı tekrar belediye başkanı seçecektir” ifadelerini kullandı.