CHP İl Başkanlığı: Kınıyor ve lanetliyoruz

Kayseri'de infiale yol açan taciz olayının ardından Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı bir açıklama yaparak, 'Bu vahim olayı kınıyor ve lanetliyoruz.' dedi. Ayrıntılar Kayseri Olay haber bülteninde…

CHP İl Başkanlığı: Kınıyor ve lanetliyoruz
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de Suriyeli bir kişinin küçük yaştaki bir kız çocuğunu taciz etmesiyle ilgili Cumhuriyet Halk Partisi de bir açıklama yayımlayarak, olayı kınadı. Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 
‘Bugün, ilimizde meydana gelen toplumumuzda derin bir üzüntü ve infial yaratan bu elim olay nedeniyle büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Suriyeli bir sığınmacının, 5 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik gerçekleştirdiği taciz olayı, vicdan sahibi her bireyi derinden yaralamış ve haklı bir öfkeye neden olmuştur. Bu tür olaylar toplumumuzun huzuru adına kabul edilemez ve affedilmez bir durumdur. Bu vahim olayı kınıyor ve lanetliyoruz.

Başta mağdur çocuğumuz ve ailesi olmak üzere, bu olaydan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, onların yanında olduğumuzu buradan bildiriyoruz.
Olayın tüm yönleriyle aydınlatılması ve adaletin tecelli etmesi için yetkili mercilere çağrıda bulunuyoruz. Suçluların en ağır şekilde cezalandırılması için hukuki süreçlerin titizlikle yürütülmesini talep ediyoruz.
Bir kez daha, bu menfur olayı kınıyor, adaletin en kısa sürede tecelli etmesini diliyoruz.

Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanlığı olarak, toplumumuzun huzur ve güvenliğini sağlamak adına üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz.’’