CHP İl Başkanı Özer: Diyanet İşleri, AKP’nin fetva işleri başkanlığına dönüşmüştür!

14:03:53 | 2020-01-16

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Ümit Özer, Diyanet İşleri Başkanlığının bugünkü halinin yürekleri kanattığını söyledi. Özer, “Korkarım ki Bu Diyanet İşleri Başkanı,  yakında rüşvetin caiz olduğunu, torpilin hak olduğunu, israfın itibar olduğunu da açıklar” dedi.

“Temelleri Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal tarafından dinimizin herkes tarafından ve doğru öğrenilmesi, bir takım şarlatanların insanlarımızın temiz duygularını sömürmemesi için kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu günkü durumu gerçekten yüreğimizi kanatıyor” ifadelerini kullanan CHP İl Başkanı Ümit Özer, “Ülkemizin kurtarıcısı ve kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmamak için şekilden şekile giren; Türk’ün kurtuluş savaşına düşman olup Yunan çizmesi altında ezilmeyi tercih eden meczupların peşinden koşan; dinin emirleri yerine iktidarın borazanlığına soyunan Diyanet İşleri Başkanının tutumu hem temsil ettiği kuruma hem de yüce dinimize zarar vermektedir. Asli görevini unutan Diyanet İşleri Başkanı, iktidarın fetvacısı durumuna düşmüştür. Diyanet İşleri Başkanı, vatandaşlarımıza dinin emirlerini değil, iktidarın talep ve isteklerini dinin emirleriymiş gibi anlatmaktadır. Ülkeyi yönetenlerin yetimin hakkı ile sürdürdüğü saltanata ve israf düzenine; kul hakkını hiçe sayan yandaş atamalarına; rüşvete, yolsuzluğa, hırsızlığa, haksızlığa, hukuksuzluğa ses çıkarmayan Diyanet İşleri Başkanı, iktidarın isteği ile faizin caiz olduğu açıklamasını yapıyor. Korkarım ki Bu Diyanet İşleri Başkanı,  yakında rüşvetin caiz olduğunu, torpilin hak olduğunu, israfın itibar olduğunu da açıklar.

“İSTİFA ETMELİ”

Diyanet İşleri Başkanını istifaya davet eden Özer, “Diyanet İşleri Başkanlığı’nı AKP’nin fetva işleri başkanlığına dönüştüren Diyanet İşleri Başkanı’nı kınıyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bu saygın kurumunun saygınlığına daha fazla gölge düşürmemesi için derhal görevinden istifa etmesini bekliyoruz” diye konuştu.

 

CHP İl Başkanı Özer, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ı istifaya davet etti...

 

 

 
ETİKET :   CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer Ali Erbaş Diyanet Başkanlık Ankara İstifa Kayseri haberleri

Tümü