CHP İl Başkanı ÖZER’den Yavuz Selim Demirağ tepkisi

08:58:50 | 2019-05-13

CHP Kayseri İl Başkanı  Ümit Özer yazılı bir açıklama yaparak Kayseri’li gazeteci Yavuz Selim Demirağ’a yapılan saldırıyı kınadı.

Özer: “Türkiye’de bir şeylerin daha güzel olmasını istemeyenlerin son günlerde çirkin yüzleriyle bir kez daha sahneye çıktıklarına tanıklık ediyoruz. Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na katıldığı şehit cenazesinde planlı bir linç girişiminin yaşanmasının ardından hemşerimiz gazeteci-yazar Yavuz Selim Demirağ evinin önünde beyzbol sopalı 7 kişinin saldırısına maruz kaldı. Öncelikle Değerli Hemşerimize geçmiş olsun dileklerimiz iletiyor, acil şifalar diliyoruz.

Türkiye, maalesef iktidarda bulunanlar eliyle uçuruma sürüklenmek istenmektedir. Yandaşlar dışında kimseye tahammülü olmayan, sorgulayan, araştıran, biat etmeyen herkesi hedef gösteren iktidar ve onun yancısı, kullandıkları nefret diliyle toplumu kutuplaştırmak, kardeş kavgası üzerinden de siyasi rant devşirmek istiyorlar. Bunun için “Her şey çok güzel olacak” diyen sanatçılara dahi düşman oldular. Onlar istiyor ki, sarayın kuş sütü eksik sofralarında nemalanan sözde sanatçılar gibi, herkes kendilerinin yalanlarına, iftiralarına ortak olsunlar. Onlar istiyorlar ki, halk kuru soğana muhtaç iken yandaşlarına belediyelerin kasasından aktardıkları milyonlarla kurulan şatafatlı sofraları, tıkır tıkır işleyen harami düzenleri sürsün gitsin. Onun için sarayın saltanatına inat yeryüzü sofrası kuran değerli hemşehrimiz İhsan Eliaçık’ı ramazan günü haksız hukuksuz yere gözaltına alıyorlar. Bakın Bolu belediyesinde AKP’nin neler yaptığı, milletin parasını nasıl yandaşlara peşkeş çektiği bir bir ortaya çıkıyor. Bir de İstanbul’u düşünün… İşte onun için milletin iradesine darbe yapıp seçimleri yeniletme kararı aldırdılar. Onun için toplumu kutuplaştırmak, kardeş kavgasını körüklemek istiyorlar. Ama aziz milletimiz bu kirli oyuna gelmeyecek. 23 Haziran’da bir kez daha demokrasi dersi vererek, millet egemenliğinin üstünde hiçbir gücün olmadığını iktidar sahiplerine gösterecek.

Bir kez daha Türkiye’yi kardeş kavgasına sürüklemek isteyen çirkin dili ve bu dilin yarattığı şiddet ortamını lanetliyorum” dedi.
ETİKET :   Haber Kayseri CHP İl Başkanı Ümit Özer Yavuz Selim Demirağ Tepki

Tümü