CHP Genel Başkan Adayı Özel'den Kayseri vurgusu!

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, değişim yapmak, yenilenmek ve yeniden umut olmak zorunda olduklarını söyledi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde

CHP Genel Başkan Adayı Özel'den Kayseri vurgusu!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

CHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel, değişim yapmak, yenilenmek ve yeniden umut olmak zorunda olduklarını söyledi.

Özel, bir otelde düzenlenen CHP Konya 38. Olağan İl Kongresi'nde, partisinin kongrelerinin heyecanlı, yarışların ise demokratik şekilde gerçekleştiğini belirtti.
Sağlıklı özeleştiri yapmalarının önemine işaret eden Özel, "Üyemiz, bize umut bağlayanlar, yeniden umut olmamızı isteyenler; neyin, kimin ve nasıl değişmesini istiyorsa, o değişimi yapmak, yenilenmek ve yeniden umut olmak zorundayız. Değişmesi gereken her şey ve herkes değişecek." dedi.

Özel, genç bir kadroyla yola çıktıklarını ve bunun adını da "Değişimin yüzyılı, yüzyılın değişimi" diye özetlediklerini vurguladı.

'Bu takımı şampiyon yapmaya varım'

Seçimden sonra uyuyamadığını belirterek, alınan sonuçtan dolayı salondakilerden özür dileyen Özel, şöyle konuştu: "Kaybeden takımda santrfor olacağıma şampiyon takımda her mevkiye talibim. Bu partinin evladıyım. Dersiniz ki 'Özgür, çok oynadın yedek otur.', otururum. Ama diyorsanız ki 'Özgür, vazife sana düştü.' Bundan sonra haydi bu takımı şampiyon yapmaya, ben varım. Şuna inanıyorum bu takımı tutan herkes, bu futbol takımı gibi bir şey değil, yüreğinden hissedilen, mezar taşına kazınan bir sevdadan bahsediyoruz. Cumhuriyet ve CHP sevdasından. Buna hepimiz inanırsak, Konya, Manisa, Muş, Mardin, Edirne, Kayseri ve Bayburt inanırsa başarırız. İkna kabiliyeti en yüksek partilileriz. Her bir partilimiz, okumaya, anlamaya ve anladığını anlatandan daha iyi savunmaya muktedirdir. Sizler, bu salondan çıkıp, köylerinize, beldelerinize ve mahallelerinize gittiğinizde bu salondaki ruhu, 5 Kasım'da Ankara'da doğacak ve yükselecek ruhu, değişimden gelen enerjiyi, o enerjinin getireceği özgüveni, ilçenize, beldenize ve köyünüze taşıdığınızda işte değişim orada başlayacak."

'Hep birlikte ayağa kalktığımızda bu seçimi kazanacağımıza inanıyorum'

Özel, kazanmaya olan inançla meşgul olmaları gerektiğinin altını çizerek, "İnanıyorum, inandığınızı biliyorum. Bu örgütü hep beraber ayağa kaldıralım, bu seçimi kazanalım. Hep birlikte ayağa kalktığımızda bu seçimi kazanacağımıza inanıyorum. Biz, kazanacağız. Size güveniyorum, inanıyorum." ifadesini kullandı.

Diğer yandan 

Cumhuriyet Halk Partisi’nde 14-28 Mayıs seçimlerinin ardından başlayan değişim tartışmaları CHP Grup Başkanı Özgür Özel’in geçtiğimiz günlerde yaptığı basın açıklamasında adaylığını açıklaması ile yeni bir boyut kazandı. Özel’in basın açıklamasına toplantısına 43 milletvekili, 15 parti meclisi üyesi ve iki yüksek divan kurulu üyesinin katıldığı görülürken; CHP önceki dönem Kayseri Milletvekili Çetin Arık da basın toplantısına katıldı, Özel’e açık destek vermişti.

Adaylığını açıklayan Özel'e Kayseri'den destek

Arık, katıldığı basın toplantısının ardından da sosyal medyadan Özel’e desteğini, “Türkiye’nin değişimi için yola çıkarak Genel Başkan Adaylığını açıklayan Özgür Özel’i kızım Gülce ile birlikte tebrik ederek başarılar diledik. Aydınlık Türkiye’nin güvencesi CHP’nin yolu açık olsun. CHP değişirse Türkiye değişir.” mesajı ile göstermişti.CHP Genel Başkan Adayı Özel'den Kayseri vurgusu!