CHP’den, MHP’nin kazandığı o ilçede tabelaya T.C. yazılsın talebi

12:30:39 | 2019-05-05

CHP Pınarbaşı Belediye Meclis Üyesi  ve aynı zamanda Büyükşehir Belediyesi Meclisinin de üyesi olan  Fatma Nuran Bozoklu, MHP’nin kazandığı Pınarbaşı ilçesinde tabelaya “T.C.” yazılması için dilekçe verdi.

T.C.’nin Pınarbaşı  Belediyesi’nde hak ettiği yere yazılması için konunun meclis gündemine alınmasını talep eden Cumhuriyet Halk Partili (CHP) Meslis Üyesi Fatma Nuran Bozoklu, şu ifadeleri kullandı, “T.C. Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan bütün vatandaşlarımızın ortak değeridir. Biz T.C.’yi çok seviyoruz. AKP’nin yanlış politikaları yüzünden kaldırılan T.C.’nin yeniden Pınarbaşı Belediyesi’nde hak ettiği yere yazılması için dilekçemizi verdik. Bu girişimimiz sonrası Pınarbaşılı hemşerilerimizden de partililerimizden de  ve diğer siyasi çevrelerden de olumlu tepkiler aldık. Hayırlı olsun. Umarım en kısa zamanda T.C. Pınarbaşı Belediyesi’nde  hak ettiği yere yazılır”

 Pınarbaşı Belediyesi'ni 31 Mart seçimleri sonrasında Cumhur İttifakının adayı MHP'li Memduh Uzunluoğlu kazanmıştı. CHP'nin bu talebinin Meclis gündemine alınıp alınmayacağı ya da nasıl sonuçlanacağı merak konusu oldu. 

 

 

 

 

 
ETİKET :   CHP Pınarbaşı TC Haberler Son dakika Meclis Üyesi Fatma Nuran Bozoklu

Tümü