CHP'den flaş Pınarbaşı hamlesi: Kayyım atansın. Belediyede usulsüz işler yapılıyor

Pınarbaşı seçimlerindeki münakaşalar devam ederken Cumhuriyet Halk Partisi'nden (CHP) dikkat çeken girişim geldi. CHP'liler Pınarbaşı Belediyesinde usulsüz işler yapıldığını söyleyerek, kayyum atanmasını istedi. Detaylar Kayseri Olay haber merkezince derlediğimiz Kayseri haber bülteninde.

CHP'den flaş Pınarbaşı hamlesi: Kayyım atansın. Belediyede usulsüz işler yapılıyor
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Yerel seçimlerin en hareketli geçtiği noktalardan birisi olan Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde seçimin iptalinin ardından tartışmalar sürüyor. Seçime ilişkin tüm detaylar yakından takip edilirken Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanlığı tarafından dikkat çeken bir istek geldi. 
İl Başkanlığı tarafından yapılan açıklama Pınarbaşı Belediyesi’ne “Belediye Başkanı” görevlendirilmesi için Kayseri Valiliğine dilekçe verdi. 

İl Başkanlığı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; “Pınarbaşı İlçe Seçim Kurulunun 2024/54 sayı ve 03.04.2024 tarihli kararı ile Pınarbaşı Belediye Seçimleri ve Belediye Meclis Üyeliği Seçimlerinin iptaline ve seçimlerin 2 Haziran 2024 tarihinde yapılmasına karar verilmiştir. İptal edilen seçimler doğrultusunda itiraz süreçleri devam etmekte olup, itirazların inceleneceği süreç içerisinde, Pınarbaşı Belediyesi’nin mevcut belediye başkanı tarafından yönetilmeyeceği, tarafımıza gelen ihbarlar doğrultusunda, belediye içerisinde bazı usulsüz işlemler yapıldığı iddia edildiği hususu dikkate alınarak acilen ve tedbiren 5393 sayılı Belediyeler Kanunu’nun 45, 46. Maddeleri gereğince, Pınarbaşı Belediyesi'ne  "Belediye Başkanı" görevlendirilmesi (Kayyım Atanması) için başvurumuz Kayseri Valiliği'ne iletilmiştir.”
 

CHP'den flaş Pınarbaşı hamlesi: Kayyım atansın. Belediyede usulsüz işler yapılıyor