CHP'de O isim affedildi

Cumhuriyet Halk Partisi'nde disipline verilen 13 isim Parti Meclisi Kararı ile affedildi. Ayrıntılar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırladığımız haber bülteninde…

CHP'de O isim affedildi
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

CHP Sözcüsü Deniz Yücel’in aralarında Bolu Belediyesi Başkanı Tanju Özcan’ında bulunduğu 13 kişinin affedilerek partiye geri döndüğünü açıkladı.

CHP'de O isim affedildi

Yücel’in "Parti Meclisimizin bir prensip kararı vardı. Partimizin 100. yılı nedeniyle 100. yıl affı konusunda karar almıştık. Af talepleriyle ilgili içlerinde Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın da dahil 13 arkadaşımızın talepleri görüşüldü. 13 arkadaşımızın Parti Meclisi kararıyla affedilmesine ve yeniden üyeliklerine karar verildi" şeklindeki açıklaması gözlerin Kayseri’ye çevrilmesine neden oldu?  

CHP'de O isim affedildi
14-28 Mayıs Seçimlerinin ardından İl Başkanı Zeki Özkan’ın görevden alınmasına tepki gösteren bir grup CHP’li 8 Temmuz 2023 tarihinde Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yaparak, karara tepki göstermişti. Bunun üzerine CHP’de aralarında önceki dönem Kayseri Milletvekili Çetin Arık ve önceki dönem İl Başkanı Ümit Özer’in de yer aldığı 24 kişi disipline sevk edilmişti. Disipline verilen diğer isimler ise Zeki Özkan, Mevlüdiye Kayabalı Sunu, Erol Kılıç, Naci Güller, Nihal Günaydın, Cemalettin Bal, Mücahit Koçak, Muttalip Ak, Nazmi Bozkurt, Turan Arık, Güler Gülerözü, Bekir Arık, Tenzile Börkü, Duran Teke, Halil Gültekin, Meral Kahraman, Mehmet Aslan, Alperen Arık, Nurcan Aşkın, Necip Deveci, Handan Güler, Gülerser Bağırgan oldu. 
Söz konusu isimlerin 05 Aralık 2023 tarihinde parti genel merkeze gidip,  Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) toplantı salonunda savunma yapmaları istenmişti. CHP’deki genel başkan değişiminin ardından bu isimlerin söz konusu tarihte savunma verip vermeyecekleri kadar CHP’nin yeni yönetiminin nasıl bir karar vereceği de merak ediliyor.