Çetinkaya ailesinin acı günü

Kıvılcım Kitapevi sahibi Ayhan Çetinkaya'nın kızı Tuğçe Kencer yaşamını yitirdi. Detaylar Kayseri Olay'ın, Kayseri haberinde.

Çetinkaya ailesinin acı günü
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kıvılcım Kitapevi Ayhan Çetinkaya’nın kızı, Muahmmet Kencer’in eşi Tuğçe Kencer hayatını kaybetti. 32 yaşında hayata veda eden Kencer, bir süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 

Kencer’in cenazesi bugün (25 Eylül) ikindi namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından  Hulusi Akar Camii’nden kaldırılarak. Kencer’in cenazesi Eski mezarlığa defnedilecek.

Diğer yandan Tuğçe Çetinkaya 2019 yılında amansız hastalığa yakalandığını paylaşarak şu ifaleri kullanmış; “Tuğçe Çetinkaya: Bundan yaklaşık bir ay önce beynimde bir tümör tespit edilmesi ile başlayan süreçle birlikte ameliyat olmam gerektiğine karar verildi. Şu an bazı sıkıntılarım var ama bunu da aşarız ... 
Öncelikle şunu belirtmek isterim ki bu süreçte yetenekli elleri, tüm tecrübesiyle bana yeniden hayat veren, değerli büyüğüm, doktorum Suat amcam, Prof. Dr. Suat Öktem’e ve ekibine tüm kalbim, benliğim, bütün içtenliğimle çok teşekkür ederim. 
Ve tabii ki kocaman sevgi dolu ailem gözlerinizdeki tedirginlikten çoktan anlamıştım hiç riski yokmuş, saçlar kesilmeyecek, normal bir şey, gireceksin çıkacaksın, bir bilemedin iki saat, zaten hemen odaya çıkacaksın, oradan da eve gideceğiz tedirginliğini bana asla belli etmemeye çalışsanız da ne kadar riskli olduğunu, ama o kadar tatlıydınız ki kıyamadım sizlerin o tatlı telaşını bozmaya ... O hastane odasının kapısının önündeki toplanmalarınız, ‘şöyle şöyle diyelim’ demeleriniz fedakarlığınızı tarif edecek bir söz bulamıyorum.... 
Her gün arayan soran, enfeksiyon riskinden dolayı kapıdan sadece otuz saniye görüp bana destek olmak için ta nelerden gelen canım kocaman aileme, ne çok güzel insan biriktirmişiz dedirten büyüklerim, sevgili dostlarım, iş arkadaşlarım, hayatıma dokunan, hayatına dokunduğum herkese tarif edemediğim bir mutluluk, huzur, şükürle tüm kalbim, benliğim içtenliğim ve samimiyetimle teşekkür ediyorum. Ameliyatın bütün risklerine rağmen bugünlere geldiysem sizlerin duaları sayesindedir çok teşekkür ederim, bana iyi ki dedirttiğiniz için çok teşekkür ederim iyi ki varsınız ve hep var olun.” 

Kızının paylaşımına kendi sosyal medya hesabında yer veren Ayhan Çetinkaya ise kızının sözlerinin alt kısmına, “Canım kızım...Gönlün gibi ömründe güzel olsun inşallah…” ifadelerine yer vermişti. 
Çetinkaya ailesinin acı günüKayseri Olay olarak merhumeye Allah'tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabır dileriz.