Cep telefonunuza böyle bir mesaj gelirse dikkat !

Kayseri'de de vatandaşların telefonlarına gönderilen, dolandırıcıların yeni tuzağı akıllara durgunluk getirdi. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bültenimizde...

Cep telefonunuza böyle bir mesaj gelirse dikkat !
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri'de de vatandaşların telefonlarına gönderilen, dolandırıcıların yeni tuzağı akıllara durgunluk getirdi. Mesajlarda hakkınızda dosya açıldı, sanık olarak ifadeniz gerekmektedir şeklinde mesajlar gönderilmektredir. Vatandaşlar mesaja tıkladığında telefonları virüs tarafından ele geçirilmektedir. Art niyetli gönderilen mesajları dikkate almayınız.

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi'nin X hesabında yayımladığı bilgiye göre: Bazı cep telefonlarına gelen, "Ağır Ceza Mahkemesi tarafından hakkınızda dosya açıldı. Sanık olarak ifadenizi e-ifade uygulaması üzerinden veriniz" şeklindeki kısa mesajlar, dolandırıcılık amaçlıdır.

Kısa mesajdaki link, kullanıcıları zararlı bir uygulamanın kurulumuna yönlendirmektedir. Bu kurulumun yapılması halinde zararlı yazılımla telefonunuz ele geçirilmektedir.

Kamu kurum ve kuruluşlarının ad ve logoları kullanılarak yürütülmeye çalışılan dolandırıcılık faaliyetlerine dikkat ediniz.

Resmi kurumların bildirimleri haricinde herhangi bir bildirim ve iddiaya itibar etmeyiniz.

Cep telefonunuza böyle bir mesaj gelirse dikkat !