Büyükşehir Belediyesi'nden esnaf eylemi ile ilgili açıklama

Kayseri'de Halk otobüsü esnafının belediye önünde yaptığı eylemin ardından Büyükşehir Belediyesi'nden konuyla ilgili açıklama geldi. Açıklamada, 'Esnafımızın her zaman yanındayız. Esnaflarımız, esnaf odalarımız ve oda başkanlarımız ile dün olduğu gibi bugün de, yarın da birlik, beraberlik, dayanışma ve uyum kültürü içerisinde olacağız' denildi.

Büyükşehir Belediyesi'nden esnaf eylemi ile ilgili açıklama
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de halk otobüsçüleri hak edişlerini alamadıkları, verilen sözlerin tutulmadığı gerekçesiyle Büyükşehir Belediyesine yürüdü. Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yapan esnaf, kilometre ücretlerinin düşürüldüğünü ve 6.24’ten 5.84’e çekildiğini ifade ederek, yaşadıkları mağduriyete tepki gösterdi. Belediye önünde tepkisini dile getiren esnaflar, bu güne kadar verilen sözlerin tutulmadığını savundu. Daha sonra esnaflar adına Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hüseyin Beyhan ile görüşme yapıldı. Otobüsçü Esnaf Odası Başkanı Hayrullah Şahin, esnaflara seslenerek eylemlerini sonlandırmalarını istedi. Esnaflar Şahin’e “Başkanım sen söz veriyorsan gidelim” yanıtını verdi. Şahin de “Söz veriyorum” dedi ve bu açıklamanın ardından esnaflar belediye önünden ayrıldı. Esnafın eylemi sonrasında Polis de belediye önünde geniş güvenlik önlemi aldı. 
BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA
Halk Otobüsçülerinin eyleminin ardından Büyükşehir Belediyesi’nden yazılı açıklama yapıldı. Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:  Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak tüm dünyayı etkisi altına alan pandeminin Türkiye’de görüldüğü 11 Mart 2020’den itibaren süreci dikkatle takip ettik, hala da aynı hassasiyetle şehrimizin ve hemşehrilerimizin menfaatleri doğrultusunda takip etmeye devam ediyoruz.
Pandeminin gölgesinde geçen bu süreçte Türkiye’ye örnek gösterilecek şekilde şehrimiz için çalışırken, başta otobüs esnafımız olmak üzere fedakârlığın azamisini yaptık, ulaşımı her ay ortalama 20 milyon TL sübvanse ettik, esnafımızın her zaman yanında yer aldık, almaya da devam ediyoruz.
Esnaflarımız başta olmak üzere bu şehirde yaşayan herkesi kayıtsız şartsız dinledik, makul istekleri yerine getirdik ve onlarca hizmeti hayata geçirdik.
Uyum ve dayanışma kültürünün en güzel örneğini sergilediğimiz şehrimizde hiç bir talebe karşı da duyarsız kalmadık. Bu anlamda hizmetlerimize hız kesmeden devam ederken, hiç kimseyi ötekileştirmeden, ayrıştırmadan, onların isteklerini her zaman başımızın tacı olarak kabul ettik. Ancak kamu kaynaklarını doğru, orantılı ve eksiksiz şekilde kullanmak durumundayız. Bu bilinç ve sorumlulukla tüm kesimlere yönelik çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz. Hayatın her alanında vatandaşımız ile esnafımızın rahatı ve huzuru için görevimizi sürdürüyoruz. Esnafımızın her zaman yanındayız. Esnaflarımız, esnaf odalarımız ve oda başkanlarımız ile dün olduğu gibi bugün de, yarın da birlik, beraberlik, dayanışma ve uyum kültürü içerisinde olacağız. Kadim kent Kayseri için, her gün bir önceki günden daha çok çalışıp, halkımızın hizmetkârı olmaya devam edeceğiz. Biz biriz, beraberiz, hep beraber Kayseri ve hep beraber Türkiye’yiz.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÖNÜNDE ESNAF EYLEMİ! Haberi okumak için TIKLAYIN