Büyükkılıç ve Prof. Dr. Sözen Mimar Sinan'ı konuştu!

Başkan Memduh Büyükkılıç ve Prof. Dr. Metin Sözen, Mimar Sinan'ı anma etkinlikleri kapsamında bir araya geldi. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Büyükkılıç ve Prof. Dr. Sözen Mimar Sinan'ı konuştu!
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, ÇEKÜL Vakfı Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen’i evinde ziyaret etti.

Adeta açık hava müzesi niteliği taşıyan, 7 bin yıllık tarihi ile medeniyetler şehri olan Kayseri’de tarihi değerlere büyük önem veren Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, bu kapsamda istişarelerini sürdürmeye devam ediyor.

Büyükkılıç ve Prof. Dr. Sözen Mimar Sinan'ı konuştu!

Başkan Büyükkılıç, AK Parti Kayseri Milletvekili Ayşe Böhürler ile birlikte ÇEKÜL Vakfı Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen’i İstanbul’daki evinde ziyaret etti.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma (ÇEKÜL) Vakfı iş birliğinde yürütülen çalışmaların istişare edildiği ziyarette, Mimar Sinan Anma Etkinlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bir taraftan hızla devam ettiğimiz restorasyon çalışmaları hakkında değerlendirme yaparken diğer taraftan yine planlamaları devam eden Mimar Sinan Anma Etkinlikleri hakkında görüş alışverişinde bulunduk. Değerli hocamızın görüş ve önerileri bizim için çok kıymetli” diye konuştu.