Büyükkılıç'tan, dikkat çeken Recep Uçar yorumu

Kayserispor, yeni teknik direktörü Recep Uçar ile 2 yıllık bir sözleşme imzaladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'ın da katıldığı imza töreninde, neler konuşuldu? Detaylar Kayseri Olay Haberin Kayseri Haberinde…

Youtube Kanalı
Youtube Kanalı
Abone Ol
Büyükkılıç'tan, dikkat çeken Recep Uçar yorumu

Kayserispor, yeni teknik direktörü Recep Uçar ile 2 yıllık anlaşma yaptı. RHG Erentürk Enerji Stadyumu'nda gerçekleşen imza törenine, Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç da katıldı. Aynı zamanda Başkan Ali Çamlı ve Başkanvekili Nurettin Açıkalın'ın da bulunduğu törende, Kayserispor'un şehir için taşıdığı değerler konuşuldu.

Büyükkılıç: Kayserispor bizim için vazgeçilmez bir marka değerimiz

Başkan Büyükkılıç, törende yaptığı konuşmada şunları söyledi: "Elbette Kayseri'miz bizim için önemli. Kayserispor bizim için vazgeçilmez bir marka değerimiz. Biz bunu çok önemsiyoruz. Her şeyden önce bir şehir takımı. Şehrimiz artısıyla eksisiyle sahip çıkmasını bilir. Taraftarıyla ondan sonra yanında yer alır, sevincini paylaşır. Sıkıntısına da temenni etmesi hiç olmasın ama her zaman yardımcı olur. Elbette ideali vardır ama sonuç itibariyle bu şehir değerlerine sahip çıkan bir şehir."

'Her şey önemli ama Kayserispor çok daha önemli'

Başkan Büyükkılıç, Kayserispor'un yeni teknik direktörü Recep Uçar'a yönelik, “Şimdi Kayserispor bizim olmazsa olmazımız hocam. Her şey önemli ama Kayserispor çok daha önemli. Seçim çalışmalarını hep görürüz. Gezeriz, tozarız, hiç ummadığın, eli, kolu, yağ içinde gariban bir sanayideki çalışan eleman kardeşimiz başkanım işte ya tahtan der ya hoca ne olacak der. Ya önümüzde bir maç varsa o maç ne olacak der. Mutlaka Kayserispor'umuzla ilgili bir sorgulamaya tabi tutar bizi. Destek verip vermeyeceğimizi de adeta oradan başlatır. Biz bu anlayış içerisinde elbette destek vereceğiz” dedi. 

'Elbette Kayserispor’a sahip çıkacağız'

Başkan Büyükkılıç, Kayserispor'a verilen desteği ve birlik beraberlik mesajını da, “Elbette Kayserispor’a sahip çıkacağız. Elbette birlikte olacağız. Mehmet Özhaseki Bakanımız bizim olmazsa olmazımız. Bu konuda zaten en büyük desteği veren onursal başkanımız. Değerli milletvekillerimiz, bakanlarımız bu konuda ellerinden geldiği kadar Üzerinden elini çekmeyen yaklaşım içerisinde en azından takip eden bir yaklaşım içerisinde bizlerle birlikte hareket eden kardeşlerimiz. İş adamlarımız hakeza burada ben sponsor olarak her zaman desteğini esirgemeyen Erciyes Anadolu Holding'e özelde de CEO'su Alparslan Baki Ertekin Bey'e özellikle teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

'İsimsiz kahraman çok'

Recep Uçar'a başarılar dileyerek, Kayseri şehri olarak takımın arkasında olduklarını ifade eden Büyükkılıç, birlik, beraberlik ve dayanışmanın önemine değinerek, “Arkadaşlar eleştirmek kolay. Laf söylemek kolay. Ama destek Vermek ayrı bir olay. Olayı böyle değerlendirmek lazım. Kimseyi özelinden dolayı vesaireden dolayı kurumu yıpratacak şekilde kimsenin değerlendirme şansı yok. Biz bu şehrin değerlerine saygı duyuyoruz. Şu arada herhalde döner yine SR Döner Mustafa Dağcı milletvekilimize ve ekibine teşekkür ediyoruz. İsimsiz kahraman çok. Yönetimimizi ben bu kadar olumsuz koşullara rağmen olumsuz derken kaynaklarımız Imanlarımız elbette fazlasıyla değerlendiriliyor. Ama ister istemez geçmişten beri gelen bazı sıkıntılardan kaynaklı olarak da yeterli olmayabiliyor. Hiçbir sıkıntı aşılmaz diye bir şey yok. Biz hepsini aşarız. Hepsinin üstesinden geliriz. Yeter ki birlik, beraberlik, dayanışma içerisinde. İnsanları motive edecek şekilde” diye konuştu. 

Büyükkılıç, Recep Uçar'a yönelik, 'Kenetlenmiş şehrin hocasısınız' dedi

Recep Uçar’ı araştırdıklarını ve Kayserispor’un yapısına uygun bir teknik direktör diye tercih ettiklerini kaydeden Başkan Büyükklıç, “Şimdi hocamızdan beklentimizi ben burada paylaşıyorum değerli hocam. Her şeyden önce tekrar hoş geldiniz. Kişiliğinizi biliyoruz. Karakterinizi biliyoruz. Gerçekten bizim için ve bu spor camiası için, futbol özelinde bir değersiniz. Teşekkürler. Elbette daha işin başındasınız bize göre. Yani sizin geçmişiniz var ama bu süreç içerisinde sizlere en güzel ortam sunuluyor. Şehrin takımı. Fedakarca koşturan yönetimi, desteğini esirgemeyen taraftarları ve kaynaklarını mümkün olduğu kadar seferber etmeye çalışan iş adamlarımız, kurum ve kuruluşlarımız ve siyasilerimiz böyle bir kenetlenmiş şehrin hocasısınız. Kişiliğinizi biliyoruz. Karakterinizi biliyoruz. Gerçekten bizim için ve bu spor camiası için, futbol özelinde bir değersiniz. Teşekkürler. Elbette daha işin başındasınız bize göre. Yani sizin geçmişiniz var ama bu süreç içerisinde sizlere en güzel ortam sunuluyor. Şehrin takımı. Fedakarca koşturan yönetimi, desteğini esirgemeyen taraftarları ve kaynaklarını mümkün olduğu kadar seferber etmeye çalışan iş adamlarımız, kurum ve kuruluşlarımız ve siyasilerimiz böyle bir kenetlenmiş şehrin hocasısınız.