Büyükkılıç, Kayseri'de yaşanan olayları Cumhurbaşkanına anlattı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya geldi. Başkan Büyükkılıç, Kayseri'deki olaylar hakkında son gelişmeleri Erdoğan'a anlattı. Detaylar Kayseri Olay'ın Kayseri haberinde.

Büyükkılıç, Kayseri'de yaşanan olayları Cumhurbaşkanına anlattı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Kayseri’de dün akşam saatlerinde yer yerinden oynadı. Gündeme gelen taciz iddiası kentte infial yarattı. Konuya ilişkin art arda açıklamalar yapılırken Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ın her hangi bir paylaşım yapmaması merak konusu olmuştu. 

Başkan Büyükkılıç’ın pazar günü Ankara’da AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere Ankara’ya gittiği öğrenilmişti. Ankara’da AK Parti Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleşti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kürsüden Kayseri’de yaşanan olaylara değinirken toplantının ardından Büyükkılıç ile bir araya geldi. 

Büyükkılıç burada Kayseri’de yaşananlara dair tüm gelişmeleri Erdoğan’a anlattı. Erdoğan ile buluşmasına yönelik bir paylaşım yapan Büyükkılıç, “Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile “Yerel Yönetimler İstişare ve Değerlendirme Toplantısı” sonrası görüşme fırsatı bulduk. 

Sayın Cumhurbaşkanımız ile konuşmamızda da üzerinde durduğumuz konu, dün akşam saatlerinde şehrimizde yaşanan olayın hepimizi derinden üzmesi olmuştur. 

İlgili şahıs tutuklanmış, aile ve çocuğumuz koruma altına alınmıştır. Şehrimizde Valiliğimiz ile birlikte gerekli önlemlerin alındığını Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik. 
Olayın ehemmiyeti ve hassasiyeti göz önüne alınarak tüm vatandaşlarımızı sağduyulu davranmaya ve süreç içerisinde kendilerine ve milletimize zarar verecek hamlelerden uzak durmaya davet ediyorum. Kolluk kuvvetlerimiz ve devletimizin ilgili birimleri gerekli önlemleri almıştır, böylesine üzücü olaylar bir daha yaşanmayacaktır.” dedi.