'Büyük Atatürk Ruhun şad, mekânın cennet olsun'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, 10 Kasım Atatürk'ü anma günü ve Atatürk haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

'Büyük Atatürk Ruhun şad, mekânın cennet olsun'
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen, 10 Kasım Atatürk’ü anma günü ve Atatürk haftası dolayısıyla bir mesaj yayımlayarak, “Cumhuriyetimizin banisi, kurtuluş savaşımızın muzaffer başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin sene-i devriyesinde rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz” ifadelerini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kayseri İl Başkanı Seyit Demirezen yayımladığı mesajında; “Cumhuriyetimizin kurucusu ve banisi, kurtuluş savaşımızın muzaffer başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, Cumhuriyetimizin 100. yılına giriş yaptığımız bu kutlu dönemde çok daha iyi anlıyoruz. Atatürk bir 10 Kasım günü hayata gözlerini kapatırken, onun ölümsüz fikirleri ve idealleri, Türk Milletine yeni bir ufuk, azim ve kararlılık getirecek yeni bir irade olarak sonsuza dek yaşayacaktır. Her 10 Kasım günü Atatürk’ü yalnızca anmak yetmez. Bununla birlikte Gazi’yi anlamalı, onun düşünceleri ve Türklük için yaptığı çalışmaları da aynen tatbik edilmelidir. Bunun için de azim ve çalışkanlık gereklidir. Bu duygu ve düşünceler ile Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnet ile anıyorum. Büyük Atatürk Ruhun şad, mekânın cennet olsun.” İfadelerine yer verdi.