Bünyan'dan sonra Yahyalı'ya da açıldı

Bünyan ilçesine açılan BŞO ERVA Spor Kulübünden sonra Yahyalı ilçesine de Yahyalı Kaymakamlığı tarafından yaptırılan Yahyalı ERVA Spor Okulu'nun açılışı yapıldı. Detaylar Kayseri Olay Gazetesi olarak hazırlanan Kayseri haber bülteninde…

Bünyan'dan sonra Yahyalı'ya da açıldı
TAKİP ET >> Google News ile Takip Et

Erdemlerimizle Varız (ERVA) projesi kapsamında “Her Mahalleye Bir Spor Okulu” sloganıyla başlatılan ve mahallelere açılan spor kulüpleri ilçelerde de açılmaya başladı. Bünyan ilçesine açılan BŞO ERVA Spor Kulübünden sonra Yahyalı ilçesine de Yahyalı Kaymakamlığı tarafından yaptırılan Yahyalı ERVA Spor Okulu’nun açılışı yapıldı. 

Bünyan'dan sonra Yahyalı'ya da açıldı
Açılışa, Vali Gökmen Çiçek, Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Vali Yardımcısı Şenol Esmer, Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, İl Jandarma Komutanı Tugğ. Hakan Dedebağı, İl Emniyet Müdürü Atanur Aydın, Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Açılışta bir konuşma yapan Vali Gökmen Çiçek, “ERVA projesi, Kayseri Valiliği ve Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmektedir. Birliktelik ve beraberlik ortaya çok güzel şeyler çıkartıyor. İl Müdürlerimiz, yerel idaremiz ve STK’larımız el ele verince bir yıl gibi bir sürede hem Değerler Eğitim Merkezi'ni oluşturduk hem de her mahalleye spor okulu açacağız diye iddialı bir cümle ile başlayıp şu ana kadar otuz sayısına ulaştık. Yahyalı Kaymakamımız Mehmet Kaya’yı tebrik ediyor, teşekkür ediyorum. Aslında sadece şehir merkezinde olan mahallelerde yapmak için yola çıkmıştık ancak ilçelerden çok büyük bir talep ve destek geldi. Yahyalı zaten sporda başarılı. Yahyalı’da ERVA’nın olmaması bir eksiklik olur diye düşündük. Bütün STK’larımız sahip çıktı projeye. Kayseri’de ki kurum ve kuruluşlarımız, STK’larımız, belediyelerimiz, gençlerimizin çağrısını karşılıksız bırakmadılar. Hepsine teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Bünyan'dan sonra Yahyalı'ya da açıldı

Konuşmaların ardından, Yahyalı ERVA Spor Okulu’nun açılışı Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri tarafından yapıldı. 

Açılışın ardından Vali Gökmen Çiçek, beraberinde protokol üyeleri ile birlikte, Yahyalı Ali Elmacı Ortaokulu’nda öğrencilerle ve Yahyalı Erva Spor Okulları Çim Hokeyi Antrenman Sahası'nda sporcularla bir araya geldi.